Dziewczynka poparzona Barszczem Sosnowskiego
pixabay.com/Arcaion
Autor Barbara Bujar - 26 Maja 2020

Dziewczynka włożyła do wózka niemowlaka kwiatki. Nie wiedziała, że to barszcz sosnowskiego

Barszcz Sosnowskiego charakteryzuje się toksycznymi właściwościami. W kontakcie z ludzką skórą jest bardzo niebezpieczny. Przekonała się o tym ostatnio matka trzymiesięcznej dziewczynki, której starsza siostra włożyła do wózka tę groźną roślinę. Mała Brytyjka natychmiast trafiła do szpitala.

Barszcz Sosnowskiego to roślina pochodząca z rodziny selerowatych. Początkowo występował jedynie w rejonach Kaukazu. Z łatwością zaczął się jednak rozrastać na inne tereny. Pojawił się na przykład w Europie Wschodniej i Środkowej. Charakteryzuje się silnie toksycznymi właściwościami. Walka z pozbyciem się rośliny nie jest prosta.

Media obiegła straszna wiadomość. Nie żyje wybitny muzykMedia obiegła straszna wiadomość. Nie żyje wybitny muzykCzytaj dalej

Barszcz Sosnowskiego spowodował poparzenia u trzymiesięcznej dziewczynki

Historia wydarzyła się w Wielkiej Brytanii. Lexie włożyła kwiatki do wózka swojej siostry, Lottie. Nie wiedziała, że zerwana roślina jest niebezpieczna i może wyrządzić dziewczynce krzywdę. Jak się później okazało był to niewinnie wyglądający Barszcz Sosnowskiego.

29-letnia matka dziewczynki nie zorientowała się od razu. Jej uwagę przyciągnęły dopiero zmiany pojawiające się na skórze małej Lottie. Przerażona kobieta od razu zareagowała. Jej trzymiesięczna córeczka trafiła do szpitala w Lancaster, gdzie całą noc spędziła na oddziale intensywnej terapii. Stamtąd została przetransportowana do szpitala specjalistycznego. Dziewczynka przeżyła, jenak na jej twarzy pozostały duże blizny, będące skutkiem silnego poparzenia. Mama Lottie ma wyrzuty sumienia.

- Kiedy tylko pomyślę, co spowodowało rany Lottie, czuję poczucie winy. To koszmar każdej matki. Niestety, Lexi, która włożyła kwiatki do wózka, jest na tyle duża, że rozumie co się stało i również ma poczucie winy – czytamy na stronie parenting.pl

Kobieta, korzystając z lekcji, jakie dało jej życie, ostrzega innych przed Barszczem Sosnowskiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsze objawy białaczki. Nigdy ich nie lekceważcie

2. Wysypała szczyptę kawy na folię aluminiową i podpaliła. Efekt był niesamowity, teraz robi tak codziennie

- Kwiaty rośliny wyglądają tak ładnie. Niestety są zabójcze dla dzieci. Proszę, nie pozwalajcie dzieciom ich zrywać. Czy ktokolwiek by podejrzewał, że taka ładna roślina może być tak groźna? - dodaje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści
  2. Co dalej z maseczkami? W ostatniej chwili zapadła nieoczekiwana decyzja
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Biedronka i Lidl mogą mieć powody do obaw. Konkurencja zmierza do topowej piątki, ma za plecami miliardowy budżet

Następny artykuł