Beata Kozidrak zmaga się z poważną chorobą
East News/Fot. TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 21.01.2020 premiera kolekcji Art Multimedia Installation n/z: KOZIDRAK BEATA
Autor Barbara Bujar - 6 Września 2020

Smutne informacje. Beata Kozidrak zmaga się z poważną chorobą

Beata Kozidrak od lat nie schodzi ze sceny, a jej największe utwory znane są wielu pokoleniom. Choć na scenie artystka jest wulkanem energii i wciąż pracuje na najwyższych obrotach, codziennie musi na siebie uważać. W jednym z wywiadów wyznała, że zmaga się z poważną chorobą. Regularne przyjmowanie leków i kontrolne wizyty u lekarza są dla niej podstawą.

Beata Kozidrak jest jedną z niekwestionowanych i najpopularniejszych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wkroczyła na nią już w 1978 roku, kiedy wraz z Andrzejem Pietrasem, Jarosławem Kozidrakiem i Markiem Winiarskim założyła zespół Bajm. Nazwa grupy to akronim złożony z pierwszych liter imion muzyków. Wszyscy szybko zaskarbili sobie sympatię publiczności, która do dziś z sentymentem wraca do starych utworów i z niecierpliwością czeka na nowe. Choć czas mocno zmienił skład zespołu, Kozidrak związana jest z nim do dziś. Fani nazywają ją legendą.

- Nie obrażam się, gdy mówią o mnie legenda, w końcu mam na koncie 40 lat pracy artystycznej, mnóstwo tekstów, przebojów, tras koncertowych, kreacji. Mam fanów na całym świecie. To wielki dorobek, zdaję sobie z tego sprawę - mówiła w rozmowie z tygodnikiem "Wprost".

Nie żyje 8-latka. Wraz z kolegami bawiła się w duszenieNie żyje 8-latka. Wraz z kolegami bawiła się w duszenieCzytaj dalej

Beata Kozidrak zmaga się z poważną chorobą. Nie rezygnuje jednak z kariery muzycznej

Jak informuje Plejada, w trakcie tej samej rozmowy Beata Kozidrak wyznała także szokującą prawdę na temat swojego zdrowia. Okazało się, że artystka, która na co dzień postrzegana jest jako wulkan energii, musi na siebie uważać. Nieprawidłowa kontrola choroby może wiązać się z poważnymi konsekwencjami.

- Jestem nadciśnieniowcem, muszę brać leki, co jakiś czas pojawiać się u lekarza (...) Dwa razy trafiłam ostatnio do szpitala - dodała.

Nadciśnienie tętnicze jest bardzo groźnym schorzeniem, które w Polsce dotyka wiele osób. Każdy z pacjentów musi pamiętać o regularnym leczeniu, które pomaga zapobiec niebezpiecznym powikłaniom. Jak podaje Medonet, do najczęstszych z nich zalicza się: rozwój miażdżycy w naczyniach tętniczych serca, szyi, nerek i kończyn dolnych oraz zawał serca. Choroba może przyczynić się także do przerostu lewej komory serca z jego następową niewydolnością, powstania daru mózgu, a także pogorszenia wzroku i czynności nerek.

Beata Kozidrak pamięta o zaleceniach lekarzy i stale przyjmuje potrzebne leki. Mimo to nie zamierza rezygnować z kariery muzycznej i cały czas stara się godzić ją z chorobą. Jak przyznała w wywiadzie, robi to, ponieważ lubi być w ruchu, a rutyna ją zabija. Grając koncerty, myśli przede wszystkich o swoich fanach, których nigdy nie chce zawieść.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna German nie chciała się leczyć, mimo błagań lekarzy i bliskich. Zabiła ją niebezpieczna choroba, której objawy powinien znać każdy
2. Mało kto wie, a od piątku jest nowa kara. Ty też możesz zapłacić 500 zł mandatu

- Nagrywając płytę pracowałam na pełnych obrotach. Gdy wylądowałam w szpitalu, tylko modliłam się, żebym za dwa dni mogła jechać na koncert, nie zawieść kilkudziesięciu osób, które ze mną pracują i tych, którzy kupili bilety - mówiła Kozidrak.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało pilny komunikat. Chodzi o nasze dzieci, rodzice muszą się dostosować
  2. Anna Mucha tym razem przesadziła? Jej wdzięki zasłaniały tylko "kaczuszki"
  3. Wyjątkowa wyprawa na Rysy. Mężczyzna z porażeniem mózgowym zdobył najwyższy szczyt Polski, wszystko dzięki pomocy wspaniałych ludzi
  4. Wielka zapowiedź Ministra Zdrowia. Przedstawił nową strategię walki z koronawirusem na jesień
  5. WHO przerwało milczenie. Wyznali prawdę na temat ilości ofiar koronawirusa
  6. Cudowny, niebywały wysyp grzybów w jednym województwie, efekt pojedynczej wyprawy. Pani Dorota miała niebywałe szczęście

Następny artykuł