Zmarł brat Benedykta XVI. Emerytowany papież pogrążony w żałobie
unsplash.com/DavidTomaseti
Autor Barbara Bujar - 2 Lipca 2020

Watykan pogrążył się w żałobie. Benedykta XVI spotkała prawdziwa tragedia

Benedykt XVI był bardzo związany ze swoim starszym bratem. Kiedy w czerwcu dowiedział się o jego złym stanie zdrowia, natychmiast postanowił go odwiedzić. Niestety było to ich ostatnie spotkanie. Georg Ratzinger zmarł w środę 1 lipca. Kondolencje emerytowanemu papieżowi złożył przewodniczący Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki.

Benedykt XVI i jego starszy brat Georg Ratzinger od zawsze byli ze sobą bardzo związani. W 1951 roku oboje zostali księżmi, a ich święcenia odbyły się nawet tego samego dnia, czyli 29 czerwca. Kiedy młodszy z nich został papieżem i na stałe zamieszkał w Watykanie, starszy regularnie go odwiedzał. Wizytę składał bratu zawsze w okresie Świąt Wielkanocnych. W tym roku niestety nie doszło do świątecznego spotkania Ratzingerów. Powodem tego była panująca epidemia koronawirusa oraz pogarszający się stan zdrowia Georga. W czerwcu emerytowany papież postanowił, że to on odwiedzi brata. Jak się później okazało, było to ich ostatnie spotkanie.

Jego ofiarą padło 26 kobiet. Ginekolog usłyszał wyrok za gwałt i molestowanieJego ofiarą padło 26 kobiet. Ginekolog usłyszał wyrok za gwałt i molestowanieCzytaj dalej

Benedykt XVI w żałobie po stracie brata. Georg Ratzinger zmarł w wieku 26 lat

Spotkanie braci odbyło się w Ratyzbonie, niemieckim mieście, w którym przebywał brat Benedykta XVI. Podczas pobytu emerytowany papież cały swój czas poświęcał choremu bratu i raczej nie pokazywał się publicznie. Media prosiły wtedy o uszanowanie prywatnego charakteru odwiedzin. Benedykt XVI wrócił do Watykanu i już więcej nie zobaczył brata. Jak podaje Radio Zet, ks. Georg Ratzinger zmarł w Ratyzbonie, o czym informować miały zagraniczne media. W chwili śmierci mężczyzna miał 96 lat.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest jednym z najcięższych do wykrycia nowotworów. Lekarz tłumaczy, co powinno zwrócić naszą uwagę

2. Ogromny wzrost w emeryturach. Nawet 600 zł, seniorzy sami mogą sprawdzić różnicę

Po tej informacji w żałobie pogrążył się cały Watykan, Niemcy, wierni oraz wszyscy bliscy ks. Georga Ratzingera i jego młodszego brata. Z wielkim żalem swoje kondolencje wystosował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki. Mężczyzna zwrócił się w nich do wszystkich rozżalonych osób.

- W imieniu Konferencji Episkopatu Polski składam wyrazy współczucia z powodu śmierci ks. prał. Georga Ratzingera jego bratu Benedyktowi XVI, jego rodzinie i bliskim oraz Kościołowi w Niemczech. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie – napisał na Twitterze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Padł termin kiedy mogą wrócić maseczki. Minister Zdrowia nie pozostawia złudzeń
  2. Policja wnioskuje o karę za pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Odbył się zgodnie z wolą rodziny
  3. Wielka tragedia w kopalni w Azji. Nie żyje ponad 160 osób
  4. 4-latek trafił w ręce prawdziwych potworów. Zamiast opieki otrzymał tortury, których niestety nie wytrzymał
  5. Kobieta była przekonana, że brzuch boli ją przez miesiączkę. Niestety nie dożyła kolejnego dnia
  6. Nie żyje wybitna postać polskiego sportu. Był pięciokrotnym mistrzem kraju

Następny artykuł