Bezsenność domowy sposób
Autor Karol Zaborowski - 14 Stycznia 2020

Babcina metoda na bezsenność. Wspaniale rozluźnia i nie otumania

Bezsenność jest bardzo poważnym problemem, który jest bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia. Niestety wiele środków nasennych jest silnie uzależniających, przez co wiele osób boi się po nie sięgać.

Bezsenność potrafi wywrócić życie do góry nogami. W ciągu dnia nie możemy skupić się na niczym i po prostu padamy ze zmęczenia, ale gdy nareszcie nadchodzi moment na chwilę odpoczynku i sen to nie jesteśmy w stanie zasnąć. Niekiedy osoby cierpiące na bezsenność śpią np. godzinę i potem się wybudzają i nie mogą ponownie zasnąć lub nie śpią w ogóle.

Niestety brak snu jest bardzo niebezpieczny i może doprowadzić nawet do śmierci. Najczęstszą przyczyną bezsenności jest stres, który nie pozwala nam się odpowiednio zrelaksować i finalnie zasnąć. Na szczęście są domowe sposoby stosowane jeszcze przez nasze babcie, aby poradzić sobie z nerwami i napięciem w organizmie.

Kobieta, która przeżyła 109 lat, zdradziła swój sekret. Według niej mężczyźni skracają życieKobieta, która przeżyła 109 lat, zdradziła swój sekret. Według niej mężczyźni skracają życieCzytaj dalej

Domowy sposób na bezsenność

Oczywiście w przypadkach silnej bezsenności o podłożu chorobowym nie pomogą domowe metody i wtedy też trzeba sięgnąć po medykamenty. Niestety niosą one ze sobą przykre skutki uboczne i mogą doprowadzić do uzależnienia. Z tego też względu wiele osób obawia się je przyjmować.

Jednak osoby, które narażone są na stres w ciągu dnia i to właśnie z tego powodu nie mogą zasnąć, powinny wypróbować roślinę o nazwie kozłek lekarski. Naukowcy udowodnili, że olejki eteryczne zawarte w jego korzeniu i kłączu działają uspokajająco. Co więcej, nie otępiają nas i doskonale zmniejszają napięcie mięśniowe.

Kozłek lekarski powinien znajdować się na wyposażeniu większości sklepów z ziołami, przez co nie powinniśmy mieć problemów z jego zakupem. Chcąc skorzystać z jego działania, potrzebne nam będzie trochę czasu i dwie łyżki rozdrobnionego korzenia i kłącza rośliny. Zioło należy wsypać do butelki z ciemnego szkła i zalać spirytusem. Następnie odstawiamy miksturę na tydzień w ciemne miejsce, pamiętając o codziennym wstrząsaniu.

Po 7 dniach nasza nalewka jest już gotowa. Jak podaje portal polki.pl, powinno się ją pić 3 razy dziennie przez trzy dni nie więcej niż 20 kropli na jeden raz. Po takiej kuracji należy zrobić 2 tygodnie przerwy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest wolna, nie współżyła z nikim, a zaszła w ciążę. Przypadek, który zdarza się raz na milion
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Skandal podczas 28. finału WOŚP. Zachowanie protestujących oburzyło mieszkańców
  4. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Efekty pojawiły się już na drugi dzień
  5. Koktajl, który oczyszcza jelita. Najlepiej pić go przed snem
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Następny artykuł