Bezsenność domowy sposób
fot. unsplash.com
Autor Karol Zaborowski - 15 Maja 2020

Babcina metoda na bezsenność. Wspaniale rozluźnia i nie otumania

Bezsenność jest bardzo poważnym problemem, który jest bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia. Niestety wiele środków nasennych jest silnie uzależniających, przez co wiele osób boi się po nie sięgać.

Bezsenność potrafi wywrócić życie do góry nogami. W ciągu dnia nie możemy skupić się na niczym i po prostu padamy ze zmęczenia, ale gdy nareszcie nadchodzi moment na chwilę odpoczynku i sen to nie jesteśmy w stanie zasnąć. Niekiedy osoby cierpiące na bezsenność śpią np. godzinę i potem się wybudzają i nie mogą ponownie zasnąć lub nie śpią w ogóle.

Niestety brak snu jest bardzo niebezpieczny i może doprowadzić nawet do śmierci. Najczęstszą przyczyną bezsenności jest stres, który nie pozwala nam się odpowiednio zrelaksować i finalnie zasnąć. Na szczęście są domowe sposoby stosowane jeszcze przez nasze babcie, aby poradzić sobie z nerwami i napięciem w organizmie.

Nietypowe objawy braku witaminy B12. Jej niedobór powoli niszczy ciałoNietypowe objawy braku witaminy B12. Jej niedobór powoli niszczy ciałoCzytaj dalej

Domowy sposób na bezsenność

Oczywiście w przypadkach silnej bezsenności o podłożu chorobowym nie pomogą domowe metody i wtedy też trzeba sięgnąć po medykamenty. Niestety niosą one ze sobą przykre skutki uboczne i mogą doprowadzić do uzależnienia. Z tego też względu wiele osób obawia się je przyjmować.

Jednak osoby, które narażone są na stres w ciągu dnia i to właśnie z tego powodu nie mogą zasnąć, powinny wypróbować roślinę o nazwie kozłek lekarski. Naukowcy udowodnili, że olejki eteryczne zawarte w jego korzeniu i kłączu działają uspokajająco. Co więcej, nie otępiają nas i doskonale zmniejszają napięcie mięśniowe.

Kozłek lekarski powinien znajdować się na wyposażeniu większości sklepów z ziołami, przez co nie powinniśmy mieć problemów z jego zakupem. Chcąc skorzystać z jego działania, potrzebne nam będzie trochę czasu i dwie łyżki rozdrobnionego korzenia i kłącza rośliny. Zioło należy wsypać do butelki z ciemnego szkła i zalać spirytusem. Następnie odstawiamy miksturę na tydzień w ciemne miejsce, pamiętając o codziennym wstrząsaniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzebie Kacperka panowała cisza. Mama chłopca nie wytrzymała

2. Masz w domu konwalie? Lekarze biją na alarm, każdy musi wiedzieć, jakie mogą być konsekwencje

Po 7 dniach nasza nalewka jest już gotowa. Jak podaje portal polki.pl, powinno się ją pić 3 razy dziennie przez trzy dni nie więcej niż 20 kropli na jeden raz. Po takiej kuracji należy zrobić 2 tygodnie przerwy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Woda po ogórkach kiszonych jest cenna. Ale wszyscy zapomnieli o mocy wody po ogórkach konserwowych
  2. Ministerstwo Zdrowia właśnie wydało komunikat. Chodzi o kilka zakazów
  3. Normy przekroczone ponad 40 razy. Rakotwórcza substancja w kaszach jaglanych
  4. Jeden z pierwszych objawów raka płuc. Wystarczy spojrzeć na swoje palce
  5. Przez tydzień piła koktajl z kurkumy. Efekty okazały się powalające
  6. Mandat nie zawsze skończy sprawę. Za wiele wykroczeń drogowych możesz trafić nawet pod sąd, mało kto o tym pamięta

Następny artykuł