Biedronka zmienia godziny pracy sklepu
East News/PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Wojewodztwo pomorskie miasto Pelplin N/Z Sklep Biedronka, siec handlowa, wlasciciel Jeronimo Martins Polska
Autor Barbara Bujar - 10 Października 2020

Biedronka zmienia godziny pracy w związku z sytuacją w kraju. Zmiany wchodzą w życie już dziś

Biedronka będzie otwarta dłużej – to najnowsza decyzja sieci sklepów w związku z trudną sytuacją epidemiologiczną w Polsce. Dzięki temu klienci będą mieli możliwość zrobienia zakupów później, co doprowadzi do zmniejszenia ilości osób przebywających jednocześnie w sklepie i ograniczenia ryzyka zakażenia. Niektóre placówki będą czynne nawet całodobowo.

Biedronka reaguje na wysoki przyrost zakażeń i umożliwia klientom bezpieczne zakupy. Przedstawiciele sieci dyskontów wiedzą, że koronawirus najszybciej rozprzestrzenia się podczas skupisk ludzi, dlatego chcą, by Polacy nie gromadzili się w sklepach. Sytuacja i tak jest już bardzo poważna. W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zakażeniach. Tylko w ciągu jednej doby testy potwierdziły COVID-19 u 5 300 osób. Zmarło także 53 pacjentów.

GIS wydał ważne ostrzeżenie. Dotyczy wszystkich PolakówGIS wydał ważne ostrzeżenie. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

Biedronka zmienia godziny pracy. Niektóre sklepy będą czynne całodobowo

W związku z wyraźnym wzrostem zakażeń od soboty na terenie całej Polski obowiązują ściśle określone zasady. Obywatele muszą między innymi zasłaniać nos i usta w każdej przestrzeni użytku publicznego. Dotyczy to także przebywania na świeżym powietrzu. Do tej pory w wielu powiatach noszenie maseczek było obowiązkowe jedynie w przestrzeniach zamkniętych, takich jak sklepy. W tej kwestii nic się nie zmieniło, w godzinach otwarcia sklepów – owszem.

Jak donosi portal popularne.pl, jako pierwsi z inicjatywą powrotu do akcji z wiosny wyszli przedstawiciele Biedronki. Przypomnijmy, że gdy epidemia dopiero co wybuchła i doprowadziła do lockdownu, sklepy były otwarte dłużej. Umożliwiało to oczywiście klientom dużo bezpieczniejsze zakupy, podczas których nie gromadziło się aż tyle osób. Sieć popularnych dyskontów, Business Insider Polska, postanowiła do tego wrócić.

- Jako lider rynku czujemy się odpowiedzialni za promowanie dobrych rozwiązań. Akcja 24 umożliwia zakupy niezbędnych produktów w całej Polsce w bezpiecznych warunkach. Klienci docenili to rozwiązanie za pierwszym razem, wierzymy, że teraz będzie tak samo – przekazał dyrektor operacyjny w sieci Biedronka, Paweł Stolecki, cytowany przez serwis.

Dzisiaj grzeje: 1.Wojciech Cejrowski wzywa Polaków do buntu. Jego wpis w sieci wywołał prawdziwą burzę
2.Ikea rozpoczęła sprzedaż nietypowych akcesoriów. Sieć chce, żeby klienci wyglądali stylowo
3.Dramatyczna sytuacja w Warszawie. Pacjenci wywożeni za miasto, co się dzieje?

Zmiany mają wejść w życie już w ten weekend. Godziny pracy zostaną wydłużone w 2 600 sklepach sieci Biedronka. Część z nich będzie czynna do 23:00, inne do 23:30, a ponad 40 placówek ma być otwarte całodobowo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jednak zmienili zdanie. Rząd ogłosił stan wyjątkowy. Wszyscy zamarli. Wiadomości ze świata
  2. Na Marsie odnaleziono dziwny "posąg", zdjęcia nie pozostawiają złudzeń. Dzieło kosmitów?
  3. Ludzi bez maseczek nazywa egoistami i socjopatami. Zrozpaczony lekarz apeluje do Polaków
  4. Najnowsze wieści w sprawie stanu zdrowia Doroty Gardias. Jak czuje się dziennikarka, która niedawno trafiła do szpitala?
  5. Eksperci alarmują. Pogoda może wpływać na skuteczność maseczek
  6. Niebywała, oszałamiająca metamorfoza, wygląda o dekadę młodziej. Najnowsze zdjęcia pokazują wszystko. Była pierwsza dama zdradziła tajniki swojej diety

Następny artykuł