Biedronka: serek wycofany ze sprzedaży
pixabay_stevebp
Autor Damian Witoń - 11 Czerwca 2020

Biedronka wycofuje ze sprzedaży popularny serek. Okazało się, że zawiera niebezpieczną bakterię

Biedronka wycofuje ze swojej oferty serek, w którym wykryto bardzo niebezpieczną bakterię. Spożycie produktu może mieć poważne konsekwencje zdrowotne, dlatego jest surowo odradzane.

Biedronka jest jednym z najbardziej popularnych supermarketów w naszym kraju. Mnóstwo Polaków codziennie wybiera się do niej, aby zrobić niezbędne zakupy. Tym bardziej niepokoi fakt, że pewien produkt, który oferuje sieć, okazał się bardzo niebezpieczny dla zdrowia.

Ważna decyzja rządu. Premier Morawiecki zdradził, kiedy pożegnamy się z kolejnym obostrzeniemWażna decyzja rządu. Premier Morawiecki zdradził, kiedy pożegnamy się z kolejnym obostrzeniemCzytaj dalej


Biedronka wycofuje popularny serek. Spożycie go może być śmiertelnie niebezpieczne


Serek zakopiański Światowid z gór 200g został decyzją Głównego Inspektoratu Sanitarnego wycofany ze sprzedaży w sieci supermarketów Biedronka. Powodem takiego postępowania było wykrycie w nim niezwykle niebezpiecznej dla ludzkiego zdrowia bakterii, wywołującej listeriozę.


Bakteria może znajdować się w całej serii produktu, dlatego zaleca się, aby w przypadku zakupu, zwrócić go do sklepu lub zutylizować. Chodzi konkretnie o serek z datą ważności upływającą wraz z 14 lipca 2020 roku. Producentem nienadającego się do spożycia produktu jest Podhalański Zakład Produkcyjny w Zakopanem, który należy do SM Mlekovita.


Listerioza jest niebezpieczną chorobą, objawiająca się biegunką, wymiotami, bólem mięśni, a także innymi symptomami przypominającymi grypę. Szczególnie zagrożenie stanowi dla osób w podeszłym wieku, małych dzieci oraz kobiet w ciąży.


Jeżeli zauważymy u siebie jej objawy, powinniśmy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Jeśli podejrzewamy, że mogliśmy spożyć wcześniej wspomniany powyżej serek, fakt ten również należy zgłosić specjaliście. Listerioza w skrajnych przypadkach może bowiem prowadzić do niezwykle groźnych powikłań.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski w mocnych słowach o obecnej sytuacji. "Ja się boję"

2. Nowe stawki VAT od 1 lipca. Wiemy już, co potanieje, ale także i co będzie droższe

Warto wspomnieć również, że czasami listerioza przyjmuje nieco inną formę. Bywa, że objawia się poprzez miejscowe zakażenia skóry, zapalenie węzłów chłonnych, zapalenie płuc stawów, a nawet szpiku i kości. Absolutnie nie należy jej lekceważyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tragedia od dawna. Zginęła żona i 2 córki, Paweł właśnie o wszystkim poinformował na antenie TVN
  2. Hannie Lis puściły nerwy. Bez pohamowania zaatakowała najważniejsze osoby w państwie
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Kompromitacja Legii Warszawa. Błąd bramkarza odebrał nam mowę, interwencja rodem z okręgówki (WIDEO)

Następny artykuł