Pilne ostrzeżenie przed mięsem z Biedronki. Natychmiast pozbądź się konkretnej partii, wykryto Salmonellę

Biedronka - cała partia skażonego mięsa wycofana ze sprzedaży
East News/fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa. 14.08.2020. n/z Sklep Biedronka.
Autor Barbara Bujar15.10.2020

W sklepach sieci Biedronka wykryto skażoną żywność. Główny Inspektorat Sanitarny podjął już decyzję o wycofaniu jej z obrotu. Z półek sklepowych znika cała patria popularnego mięsa z indyka. W próbkach produktu znajdowały się groźne bakterie. Spożycie ich wraz z jedzeniem może prowadzić do silnego zatrucia pokarmowego.

Mięso z indyka sprzedawane w sklepach sieci Biedronka zostało pilnie wycofane z obrotu. O swojej decyzji Główny Inspektorat Sanitarny powiadomił w oficjalnym komunikacie. Konsumenci zostali również poinformowani o szczegółach postępowania, a także zaleceniach w przypadku wcześniejszego zakupu produktu.

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło wytyczne dotyczące pogrzebów. Wielu Polaków jest oburzonychMinisterstwo Zdrowia przedstawiło wytyczne dotyczące pogrzebów. Wielu Polaków jest oburzonychCzytaj dalej

GIS wycofuje mięso z Biedronki. W próbkach produktu wykryto bakterie Salmonelli

Jak donosi Wprost, decyzja sanepidu o wstrzymaniu sprzedaży popularnego mięsa została podjęta zaraz po przeprowadzonym badaniu. Użyto do niego pięciu próbek produktu. Niestety, w dwóch wykryto nieprawidłowości. Eksperci odnaleźli w kawałkach surowego mięsa bakterie Salmonelli, które nie tylko prowadzą do silnego zatrucia pokarmowego, ale także mogą przenosić się na inne powierzchnie, rozszerzając tym samym obszar zagrożenia. W związku z tym GIS apeluje, aby nie spożywać wadliwej żywności.

- Produkt jest przeznaczony do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy – przekazał GIS w komunikacie.

Aby nie narażać konsumentów na niebezpieczeństwo, sanepid podjął stanowcze działania. Przede wszystkim zaapelował do wszystkich klientów, którzy zdążyli już zakupić produkt, aby pozbyli się go jak najszybciej. W przypadku spożycia wskazanego mięsa z indyka i zaobserwowania niepokojących objawów GIS radzi, aby od razu skontaktować się z lekarzem.

Zarówno w zakładzie produkcyjnym, w którym doszło do skażenia mięsa, jak i w sklepach sieci Biedronka trwa specjalne postępowanie. Firmę czeka kontrola urzędowa, natomiast w supermarketach odbywa się proces wycofania całej partii produktu. O sprawie został poinformowany także Powiatowy Lekarz Weterynarii.

Dzisiaj grzeje: 1.Lekarze biją na alarm. Podobne objawy zdradzają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć
2.Oficjalny komunikat NFZ. Jest decyzja w sprawie świadczeń, fatalne wieści dla Polaków
3.Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymne

Sąsiedzi usłyszeli przerażający huk. Nie żyje jedna osoba, kolejne trafiły do szpitalaSąsiedzi usłyszeli przerażający huk. Nie żyje jedna osoba, kolejne trafiły do szpitalaCzytaj dalej

Z Biedronek wycofywany jest produkt oznaczony poniższymi szczegółami:

Nazwa produktu: Mięso na kotlety z indyka. „Kraina Mięs” Surowy wyrób mięsny chłodzony, 500 g
Numer partii: 2261003155
Termin przydatności do spożycia: 17.10.2020
Wyprodukowano przez: Animex Kutno Sp. z o.o. Oddział K 2 w Kutnie, ul. Południowa 4, 99-300 Kutno, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 10024001 WE
Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn

Od jutra rząd wprowadza Od jutra rząd wprowadza "mały lockdown". Nowe obostrzenia na terenie całej PolskiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nadzwyczajna transmisja Jackowskiego po ogłoszeniu obostrzeń. "Nic nie da", mocne słowa o Polsce i 2 innych krajach
  2. Dopiero po 81 latach odkryto niezwykły skarb. Znaleziono go w belce stropowej w trakcie remontu
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Córka Katarzyny Figury zachwyca odważnym zdjęciem. Podobieństwo jest zadziwiające

Następny artykuł