Starsza pani zasłabła w Biedronce, obsługa nie zareagowała
youtube.com/Biznes
Autor Barbara Bujar - 16 Czerwca 2020

Starsza kobieta zasłabła w Biedronce. Reakcja obsługi zaskakuje

Biedronka to sieć sklepów, która w Polsce cieszy się naprawdę dużą popularnością. Niestety w jednej z nich doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Starsza klientka zasłabła podczas zakupów w Nowym Dworze Mazowieckim. Obsługa odmówiła włączenia klimatyzacji. Powodem miał być koronawirus.

Kierując się prognozami pogody, możemy spodziewać się naprawdę upalnego lata. Meteorolodzy przewidują temperatury sięgające 30 stopni Celsjusza. Informacja ta niepokoi jednak pracowników i klientów biur, sklepów i innych zamkniętych przedsiębiorstw, w których na co dzień korzysta się z klimatyzacji. W związku z koronawirusem wiele firm postanowiło wyłączyć działające dotychczas urządzenia, co już spowodowało, że we wnętrzach zrobiło się duszno. Przykładem takiego miejsca jest sklep Biedronka w Nowym Dworze Mazowieckim.

Sąsiedzi grożą ratownikowi. Sąsiedzi grożą ratownikowi. "Następnym razem spalimy samochód i mieszkanie"Czytaj dalej

Biedronka, w której zasłabła kobieta, miała wyłączoną klimatyzację. Obsługa tłumaczy to ochroną przed koronawirusem

Wyłączenie systemów klimatyzacyjnych w wielu firmach ma na celu ochronę klientów i pracowników przed koronawirusem. Jak podaje money.pl, urządzenia, które latem chłodzą wnętrza pomieszczeń, mogą przenosić cząsteczki wirusa na bardzo dużą odległość. W tym wypadku zachowanie zalecanej 1,5 metrowej odległości między dwoma osobami, nie zabezpiecza ich już przez zarażeniem. Potwierdza to opinia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, która głosi, że kanały wentylacyjno-klimatyzacyjne mogą być "czasowym rezerwuarem drobnoustrojów”.

Aby uniknąć tego problemu, lekarze zalecają częste wietrzenie pomieszczeń, co ułatwi wymianę nagromadzonych we wnętrzu zarazków na czyste powietrze. Dodatkowo właściciele firm powinni zadbać o odpowiednie filtry i ich częstą wymianę, co wiąże się na pewno z wysokimi kosztami. Portal przypomina jednak, że pracodawcy powinni pamiętać o stwarzaniu prawidłowych warunków pracy, w co wchodzi także dobrze dobrana temperatura. To nie sprawdziło się w jednej z Biedronek, czego skutki odczuła klientka w starszym wieku.

Obsługa sklepu w Nowym Dworze Mazowieckim postanowiła wyłączyć klimatyzację. Z tego powodu w środku zrobiło się gorąco i klientka, która zakupy robiła w rękawiczkach i przyłbicy, zaczęła się gorzej czuć. Powoli zaczęła pić wodę i machać rękami. Bladą i zmęczoną kobietę dostrzegli inni klienci. Po zwróceniu uwagi na wysoką temperaturę, jedna ze sprzedawczyń odpowiedziała krótko.

- Nie możemy jej używać. Koronawirus. To zabronione, wentylacja roznosi zarazki – usłyszeli zaskoczeni klienci.

Dzisiaj grzeje: 1. Trzy ogniska koronawirusa w jednym województwie. Sytuacja jest poważna

2. Musimy przygotować się na zmianę cen gazu. Czeka nas już od lipca

Firma Jeronimo Martins Polska S.A, do której należą sklepy Biedronka, skomentowała sytuację w rozmowie z portalem money.pl. Zarząd zaprzeczył temu, że system klimatyzacyjny był wyłączony. Z podanych informacji wynika, że opisana sytuacja była spowodowana „ chwilowym wzrostem temperatury, bo systemy działały prawidłowo”. Nie udało się także ustalić tego, czy urządzenia kontrolujące temperaturę w sklepach sieci Biedronka są w stanie wyeliminować z powietrza cząsteczki wirusa COVID-19. Zamontowane urządzenia różnią się w zależności od lokalizacji konkretnego sklepu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Płonie samochód. Jedna osoba nie żyje. Gigantyczna tragedia na Mazowszu, wypadek i pożar.
  2. Znany z programów TVP, TVN i Polsatu muzyk przyznał, że jest gejem. Niespodziewany coming out w polskim show-biznesie
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Córka Jarosława Bieniuka i Anny Przybylskiej wyrasta na piękną kobietę. Niesamowite, wygląda zupełnie jak mama

Następny artykuł