Biedronka: GIS wycofuje popularne ciastka
fot. wikipedia.org/Artur Andrzej
Autor Karol Zaborowski - 20 Października 2019

Popularne ciastka wycofane z Biedronki. Są szczególnie niebezpieczne dla alergików

Biedronka jako jedna z najpopularniejszych sieci dyskontów w naszym kraju codziennie odwiedzana jest przez tysiące klientów. Teraz sieć wycofuje ze swoich placówek partie popularnych ciastek. Sanepid wykrył w nich składnik, który jest szczególnie niebezpieczny dla alergików.

Biedronka w bardzo krótkim czasie stała się prawdziwym liderem na polskim rynku. Sklepy tej sieci każdego dnia odwiedzane są przez tysiące klientów, którzy mają nadzieję otrzymać produkty, które spełniać będą wszelkie normy i wymagania. Niestety w jednym z popularnych produktów sanepid doszukał się poważnego uchybienia. Chodzi dokładniej o herbatniki maślano-kakaowe z dodatkiem czekolady marki Bonitki.

W przebadanej partii wykryto substancję, która może wywoływać u alergików reakcję uczuleniową. Problem w tym, że producent w żaden sposób nie informuje potencjalnych konsumentów o obecności alergenu.

Mężczyzna zwijał się z bólu i prosił o pomoc. Żaden pracownik SOR nawet na niego nie spojrzałMężczyzna zwijał się z bólu i prosił o pomoc. Żaden pracownik SOR nawet na niego nie spojrzałCzytaj dalej

Biedronka wycofuje partię popularnych ciastek

Alergicy muszą szczególnie uważać podczas robienia nawet najprostszych zakupów. Wszystko dlatego, że wiele alergenów można znaleźć w produktach, w których normalnie byśmy się ich nie spodziewali.

Niekiedy zdarza się również, że dochodzi do skażenia danej partii produktu i producent, nawet nie zdaje sobie sprawy w takim wypadku, że coś mogło pójść nie tak. Dlatego też tak ważne jest prowadzenie regularnych kontroli, które przeprowadza właśnie Główny Inspektorat Sanitarny.

W wypadku felernej partii herbatników GIS wykrył w nich powyżej 10 mg/kg dwutlenku siarki, który może wywoływać reakcję alergiczną u osób uczulonych na siarczyny oraz dwutlenek siarki. Problem dotyczy herbatników z partii L 147 (data minimalnej trwałości: 23.07.2020), które teraz wycofywane są ze sklepów w całej Polsce.

Jak podaje portal Mamadu.pl, jeżeli któryś z klientów zakupił wadliwy produkt, może go zwrócić w dowolnym sklepie bez okazywania paragonu. GIS pracuje aktualnie nad pracami wyjaśniającymi wraz z polskim dystrybutorem ciastek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilna decyzja GIF. Lek na stwardnienie rozsiane wycofany w całej Polsce
  2. Stowarzyszenie STOP NOP przesadziło. Ministerstwo zdrowia powiadomiło prokuraturę
  3. Chcesz zadbać o swoje serce? Nie jedz tych produktów na śniadanie

Następny artykuł