Biedronka wycofuje ze sprzedaży niebezpieczny produkt
youtube.com/WszystkoJasne
Autor Barbara Bujar - 27 Czerwca 2020

GIS ostrzega przed produktem z Biedronki. Może być niebezpieczny dla zdrowia

Biedronka to popularna sieć sklepów, w której można kupić nie tylko napoje i produkty spożywcze, ale także inne artykuły o szerokim zastosowaniu. Główny Inspektorat Sanitarny czuwa nad tym, aby wszystkie z tych rzeczy były bezpieczne dla klientów i nadawały się do użytku. Niestety, w piątek znów pojawiło się ostrzeżenie o wykrytym niebezpieczeństwie w jednym z artykułów. Tym razem chodzi o łyżkę konkretnej firmy.

Biedronka jest sklepem o szerokim asortymencie. 26 czerwca Główny Inspektorat Sanitarny wydał pilne oświadczenie publiczne. W sklepach sieci Biedronka wykryto produkt, który stwarza duże zagrożenie dla zdrowia, szczególnie jeśli dojdzie do jego kontaktu z żywnością. Jest to o tyle niebezpieczne, ponieważ wadliwym towarem okazała się łyżka, która z założenia służy do używania jej podczas posiłków. GIS podjął decyzję o natychmiastowym wycofaniu konkretnej partii ze sprzedaży.

Czy zbliża się koniec 500+? Program nie spełnił pokładanej nadzieiCzy zbliża się koniec 500+? Program nie spełnił pokładanej nadzieiCzytaj dalej

GIS wycofuje partię łyżek ze sklepów Biedronka

Jak wynika z oświadczenia wydanego na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w łyżce cedzakowej, wykryto niebezpiecznie dużą ilość związków chemicznych. Używanie wadliwego produktu podczas jedzenia albo gotowania może wiązać się z niekorzystnymi zdrowotnymi konsekwencjami.

- Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych, w przypadku 2 z 3 badanych próbek łyżki cedzakowej określonej w komunikacie. Zgodnie z oceną ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny stwierdzony poziom migracji może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów – czytamy w ostrzeżeniu wydanym przez GIS.

Łyżka, o której mowa, została wyprodukowana w Chinach i wprowadzona do sprzedaży w sklepach sieci Biedronka. To właśnie tam pracownicy GIS pobrali próbki do badań, których wyniki okazały się bardzo niepokojące. Konkretna partia łyżki cedzakowej stwarza duże zagrożenie dla zdrowia klientów.

W swoim oświadczeniu Główny Inspektorat Sanitarny zapewnia, że organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą już w tej sprawie postępowanie wyjaśniające, a łyżki wycofywane są ze sklepów. Dla bezpieczeństwa klientów zostały podane konkretne dane wadliwej partii produktu.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie mógł poradzić sobie z wyśmiewaniem. Nie żyje bohater "Pamiętników z wakacji"

2. Zostały tylko 4 dni na dopełnienie obowiązku. ZUS ostrzega, inaczej nie będzie można skorzystać ze zwolnienia

Szczegóły dotyczące produktu:
Produkt: Łyżka cedzakowa Skimmer SMUKEE KITCHEN
Numer partii: B9630
Model: 309641-4
Importer : DAJAR Sp. z o. o., ul. Połtawska 6, 75-072 Koszalin
Kraj pochodzenia: Chiny

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  2. Ceny nad polskim morzem są żartem. Tak wysokie, że zwalają z nóg, a Polki i Polacy mają ochotę wyjechać za granicę bo jest taniej
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Robert Lewandowski wróci grać w Polsce? Nagle postanowił zabrać głos i wyjaśnił wszystkie wątpliwości

Następny artykuł