bill gates o koronawirusie
Facebook Bill Gates
Autor Klaudia Gaicka - 1 Sierpnia 2020

Bill Gates wypowiedział się o testach na koronawirusa w USA. "całkowite marnotrawstwo"

Bill Gates, najbogatszy człowiek na świecie, który wspiera badania nad szczepionką przeciwko SARS-CoV-2, wypowiedział się na temat testów w kierunku COVID-19 przeprowadzanych w Stanach Zjednoczonych. Jego zdaniem te badania nie mają sensu.

Bill Gates jest znanym na całym świecie informatykiem i przedsiębiorcą. Obecna sytuacja epidemiczna dotyka każdego, niezależnie od jego majątku czy pozycji. Nic więc dziwnego, że wiele sławnych osób zabiera w jej sprawie głos.

Jako prezes Microsoftu, jest też głównym twórcą oprogramowań firmy Microsoft, w tym Windowsa. Jego liczne sukcesy zawodowe przełożyły się na jego ogromny majątek. Przedsiębiorca jest nie tylko najbogatszym człowiekiem na świecie, ale również specjalnie dla niego wymyślono określenie „centymiliardera”, jego dobytek przekroczył bowiem dobytek przeciętnego multimiliardera.

Media obiegła smutna nowina. Nie żyje słynny dziennikarz sportowyMedia obiegła smutna nowina. Nie żyje słynny dziennikarz sportowyCzytaj dalej

Bill Gates uważa, że testy na koronawirusa w USA pozostawiają wiele do życzenia

Jak czytamy w serwisie Businessinsider, fundacja Billa i Melindy Gatesów ma przeznaczyć na walkę z koronawirusem SARS-CoV-2 łącznie 250 milionów dolarów. Małżeństwo finansuje między innymi badania nad szczepionką.

Stany Zjednoczone zdecydowanie są krajem, w którym pandemia jest szczególnie mocno odczuwana. Od początku pandemii zaraziło się tam ponad 4,6 mln osób, z czego ponad 66 tys. w czasie ostatniej doby. Niestety pandemia nie kończy się za zakażeniach, życie w jej wyniku utraciło ponad 156 tys. osób. Każdego dnia notowanych jest ponad 1000 ofiar śmiertelnych. Do tej pory w USA wykonano prawie 57 milionów testów, to rekordowo dużo.

Jak podaje portal Medonet.pl, Bill Gates uważa testowanie pod kątem koronawirusa w Stanach Zjednoczonych to w większości przypadków „całkowite marnotrawstwo". Zdaniem biznesmena zbyt długo trzeba czekać na wynik.

- Przy wszystkich liczbach dotyczących tego, ile testów wykonujemy, większość to po prostu kompletne marnotrawstwo - mówił Gates w stacji CNBC.

Zdaniem Gatesa płacenie za badanie, na którego wynik trzeba czekać więcej niż trzy dni do pełnego tygodnia to szaleństwo. Zastępca sekretarza ds. zdrowia w administracji Donalda Trumpa zgadza się z Gatesem.

- Nigdy nie będziemy zadowoleni z testów (na COVID-19 - przyp. red.), dopóki nie będziemy mogli uzyskać wyniku w ciągu 24 godzin - powiedział w CNN. Jak podkreślił, połowa testów w USA jest przeprowadzana w dużych laboratoriach komercyjnych, a średni czas oczekiwania na wyniki wynosi 4,27 dnia - wyjaśnił.

Bill Gates uważa, że trzeba wiele rzeczy przewartościować.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski nie pozostawił złudzeń. Przekazał właśnie wiadomość dot. nowych, poważnych ograniczeń
2.Objawy zbliżającego się udaru. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
3. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz

- Trzeba ustalić priorytety i upewnić się, że społeczności o niskich dochodach, które są najbardziej zagrożone, otrzymają wyniki w ciągu 24 godzin - tłumaczy.

Laboratoria w USA są opóźnione w przetwarzaniu i dostarczaniu wyników testów, ponieważ notowany jest szybki wzrost przypadków koronawirusa w Sun Belt (region obejmujący m.in. Kalifornię, Florydę, Teksas). Systemy są obciążone.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski właśnie przekazał ważne informacje. Chodzi o obostrzenia, już wszystko jasne
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Były polityk PiS wyjawił, jak jest naprawdę. "Całą odpowiedzialność przerzuciliśmy na społeczeństwo"
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. Były polityk PiS wyjawił, jak jest naprawdę. "Całą odpowiedzialność przerzuciliśmy na społeczeństwo"

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł