Bill Gates: przewiduje, kiedy skończy się pandemia
East News/Microsoft founder, Co-Chairman of the Bill & Melinda Gates Foundation, Bill Gates delivers a speech at the conference of Global Fund to Fight HIV, Tuberculosis and Malaria on october 10, 2019, in Lyon, central eastern France. - The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria opened a drive to raise $14 billion to fight a global epidemics but face an uphill battle in the face of donor fatigue. (Photo by Ludovic MARIN / POOL / AFP)
Autor Damian Witoń - 11 Października 2020

Bill Gates przewiduje, kiedy skończy się pandemia koronawirusa. Podał konkretny termin i warunek, który musi być spełniony

Bill Gates udzielił wywiadu dla czołowego amerykańskiego dziennika, w którym przewiduje datę końca pandemii koronawirusa. Milioner podał również konieczny warunek, który musi spełnić ludzkość, aby uporać się z niebezpieczeństwem.

Bill Gates jest postacią, której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. O jednym z najbogatszych ludzi na świecie słyszał już chyba każdy. Nie wszyscy wiedzą jednak, że amerykański przedsiębiorca zajmuje się tematyką zdrowotną. Od lat finansuje programy szczepień, chociażby w Afryce. Jest też ogromnym zwolennikiem zaszczepienia całej populacji przeciwko SARS-CoV-2, co nie podoba się wielu ludziom. Tym razem Gates podzielił się swoją wizją rozwoju pandemii oraz podał termin, gdy wszystko wróci do normalności.

Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymneNowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymneCzytaj dalej

Bill Gates o pandemii koronawirusa. Miliarder przewiduje, kiedy sytuacja wróci do normy

Znany amerykański dziennik Wall Street Journal, przeprowadził wywiad z Billem Gatesem, w którym poruszono między innymi temat rozwoju pandemii koronawirusa. Według miliardera najbogatsze kraje świata poradzą sobie z nią dopiero pod koniec przyszłego roku. Jako warunek Gates podaje jednak wynalezienie i zastosowanie szczepionki.

Znacznie gorsze prognozy Amerykanin przewiduje dla krajów biedniejszych, w którym infrastruktura medyczna nie jest wystarczająco rozwinięta. Twórca Microsoftu zwraca również uwagę na problem, którym jest niechęć dużej części społeczeństwa do szczepień. Bardzo wielu ludzi doszukuje się w tym teorii spiskowych. Niektórzy obawiają się, że szczepienia mają być przykrywką dla działań rządzących, którzy w jakiś podejrzany sposób chcą zwiększyć swoje wpływy na planecie.

Oczywiście zdecydowana większość lekarzy jest zdania, że szczepienia na SARS-CoV-2 są konieczne dla zwalczenia pandemii. Specjaliści zalecają, aby skorzystać ze szczepionki, gdy tylko będzie taka możliwość.

Dzisiaj grzeje: 1.Wojciech Cejrowski wzywa Polaków do buntu. Jego wpis w sieci wywołał prawdziwą burzę
2.Wszystkich świętych 2020 inne niż wszystkie. Rząd ma nowy plan, w grze dodatkowe wolne
3.Dramatyczna sytuacja w Warszawie. Pacjenci wywożeni za miasto, co się dzieje?

W Polsce wprowadzą stan nadzwyczajny? Projekt jest na stoleW Polsce wprowadzą stan nadzwyczajny? Projekt jest na stoleCzytaj dalej

Jak podaje portal gazeta.pl, obecnie najbliżej wyprodukowania skutecznej szczepionki są Brytyjczycy. Konkretnie chodzi tu o koncern farmaceutyczny AstraZenca, który jest w bliskiej współpracy z Uniwersytetem Oxfordzkim. Swoje badania nad wynalezieniem szczepionki prowadzą również Rosja i Chiny. Federacja Rosyjska rozpoczęła już nawet produkcję swojego środka, który jednak nie przeszedł większości wymaganych badań, na co zwraca uwagę Bill Gates.

- Żadna z ich szczepionek nie jest badana w tzw. trzeciej fazie pod nadzorem wiarygodnego regulatora - powiedział założyciel Microsoftu.

Epidemiolog ostrzega Polaków przed nadchodzącymi świętami. „Odwiedzanie cmentarzy 1 listopada jest w tym roku niemożliwe”Epidemiolog ostrzega Polaków przed nadchodzącymi świętami. „Odwiedzanie cmentarzy 1 listopada jest w tym roku niemożliwe”Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zamykają szkoły, bary i restauracje, klamka zapadła. Sąsiad Polski podjął decyzję
  2. Najprostsze pytanie z Milionerów zaskoczyło uczestnika. Nikt się nie spodziewał
  3. Ludzi bez maseczek nazywa egoistami i socjopatami. Zrozpaczony lekarz apeluje do Polaków
  4. Najnowsze wieści w sprawie stanu zdrowia Doroty Gardias. Jak czuje się dziennikarka, która niedawno trafiła do szpitala?
  5. Eksperci alarmują. Pogoda może wpływać na skuteczność maseczek
  6. Nie sięgniesz już po żaden inny, najzdrowszy sok pod słońcem zapewni ci długowieczność. Wystarczy szklaneczka dziennie

Następny artykuł