Bill Gates o końcu pandemii
(FILES) In this file photo US Microsoft founder, Co-Chairman of the Bill & Melinda Gates Foundation, Bill Gates, poses for a picture on October 9, 2019, in Lyon, central eastern France, during the funding conference of Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria. - Microsoft on Friday announced that co-founder Bill Gates has left its board of directors to devote more time to philanthropy. (Photo by JEFF PACHOUD / AFP)
Autor Natalia Niewczas - 12 Sierpnia 2020

Kiedy może zakończyć się pandemia? Bill Gates podał datę

Bill Gates w wywiadzie udzielonym magazynowi “Wired” dzieli się przemyśleniami dotyczącymi sytuacji epidemiologicznej na świecie. Przedsiębiorca komentował rozmaite aspekty pandemii, w tym działania prezydenta Stanów Zjednoczonych czy datę możliwego końca zagrożenia.

Bill Gates ma swoje własne przewidywania związane z końcem pandemii. Zdaniem przedsiębiorcy z zagrożeniem szybciej uporają się kraje bogate. Jak twierdzi informatyk, to wynalezienie skutecznej szczepionki przeciw COVID-19 ostatecznie zażegna kryzys epidemiologiczny, a samo jej opracowanie ludzkość będzie zawdzięczała potężnym innowacjom.

Polacy objęci obowiązkową kwarantanną. Utrudnienia dla tysięcy osóbPolacy objęci obowiązkową kwarantanną. Utrudnienia dla tysięcy osóbCzytaj dalej

Bill Gates o końcu pandemii

Trudno uznać scenariusz Billa Gatesa za jednoznacznie optymistyczny. Założyciel korporacji Microsoft przewiduje, że to kraje o największych zasobach finansowych poradzą sobie z epidemią najszybciej, czyli do końca 2021 roku. Informatyk zakłada, że reszcie świata zażegnanie zagrożenia zajmie nieco więcej czasu - w przypadku pozostałych państw dopiero rok 2022 miałby oznaczać koniec pandemicznych zmartwień.

Jak podaje portal tech.wp.pl, Bill Gates pozostaje pod wrażeniem wciąż udoskonalonych medycznych terapii i nowych szczepionek. Za podobny stan rzeczy jego zdaniem przyjdzie jednak ludzkości zapłacić.

- Czeka nas także zadłużenie krajów i utrata stabilności. Zajmie to wiele lat, zanim wrócimy do miejsca, w którym byliśmy na początku 2020 roku. To nie jest I wojna światowa ani II wojna światowa, ale to duży szok dla świata - tłumaczy przedsiębiorca.

Choć Bill Gates pozostaje w ogólnej ocenie walki z pandemią powściągliwy, pozwolił sobie na komentarz dotyczący działań samego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Informatyk nie szczędzi prezydentowi krytyki. Uważa, że obecna tragiczna sytuacja epidemiologiczna w USA jest następstwem decyzji podejmowanych przez Biały dom, który blokuje wykonywanie obowiązków Centrum Kontroli Chorób.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. Znaleziono wielki skarb na dnie Odry. Archeolodzy oniemieli

- Jestem zaskoczony sytuacją w Stanach Zjednoczonych. Najlepsi specjaliści od epidemiologii na świecie są w większości w Centrum Kontroli Chorób. Dzwoniliśmy do nich kilka razy i usłyszeliśmy, że musimy rozmawiać z Białym Domem - wyjaśnia Gates.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczne wiadomości z ostatniej chwili. Doszło do ogromnej tragedii, służby już jadą na miejsce
  2. Maria Czubaszek stanęłaby w obronie uciśnionych? Przypominamy jej poruszające i mocne słowa, wielu może ich nie pamiętać
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł