Bill Gates ostrzega
East News/Microsoft founder, Co-Chairman of the Bill & Melinda Gates Foundation, Bill Gates delivers a speech at the conference of Global Fund to Fight HIV, Tuberculosis and Malaria on october 10, 2019, in Lyon, central eastern France. - The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria opened a drive to raise $14 billion to fight a global epidemics but face an uphill battle in the face of donor fatigue. (Photo by Ludovic MARIN / POOL / AFP)
Autor Barbara Bujar - 18 Września 2020

Bill Gates ostrzega. Liczba ofiar może zwiększyć się dwukrotnie

Bill Gates podjął temat szczepionek na koronawirusa. W jego opinii nawet po wprowadzeniu leku na rynek sytuacja na świecie może być niebezpieczna. Problemem mają być nierówności pomiędzy krajami, kryzys finansowy i zahamowany postęp w dziedzinie medycyny. W związku z tym, zdaniem Gatesa, już niebawem ofiar śmiertelnych COVID-19 może być nawet dwa razy więcej.

Bill Gates obawia się o szczepionki, które na całym świecie wyczekiwane są już od wielu miesięcy. Zgodnie z najnowszymi informacjami leki mają pojawić się na rynku wiosną 2021 roku. Mężczyzna odczuwa niepokój, że nie zostaną one sprawiedliwie rozdzielone. W obliczu takiej sytuacji, zamiast uchronić społeczeństwo przez niebezpiecznym zakażeniem, na świecie może pojawić się więcej zakażeń, a liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć nawet dwukrotnie.

Matka znęcała się nad dzieckiem. Chciała zaimponować partnerowiMatka znęcała się nad dzieckiem. Chciała zaimponować partnerowiCzytaj dalej

Bill Gates o szczepionkach. Bogate kraje zablokują możliwość zakupu

Jak donosi Medonet, swoimi obawami Bill Gates podzielił się podczas wirtualnej konferencji. W swojej wypowiedzi mężczyzna skupił się na szczepionkach, które jego zdaniem powodują wiele niepokojących pytań. Jedno z nich ma dotyczyć sprawiedliwiej dostępności do leków dla wszystkich krajów świata. To właśnie nad tym pracuje obecnie Fundacja Billa i Melindy Gatesów. Członkowie zastanawiają się, jak doprowadzić do tego, aby wszyscy potrzebujący mogli skorzystać ze szczepień. Bogate kraje mogą im to przecież uniemożliwić.

Obawy Gatesa nie wzięły się znikąd. Mężczyzna powołał się na model opracowany przez naukowców z Northeastern University. Z opublikowanych w nim wniosków wynika, że jeśli pierwsze dwa miliardy szczepionek zostaną zarezerwowane przez bogate kraje, śmiertelność z powodu koronawirusa w biedniejszych państwach może być dwa razy większa. To jest niestety bardzo prawdopodobne. Według CNBC władze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Japonii już dokonały takiej rezerwacji.

- Pandemia pogłębiła nierówności w prawie każdym wymiarze. Biedniejsze kraje cierpią znacznie bardziej niż kraje bogatsze z powodu braku środków finansowych - komentarz Gatesa cytuje Medonet.

Dzisiaj grzeje: 1. Masowe groby odnalezione w Warszawie. Az 12 pochowanych osób, do kogo należą szczątki?
2.Mnóstwo Polaków może się załapać na dodatkowe 1500 zł miesięcznie. Warunki są proste
3.Pamiętacie Marusię z serialu "Czterej pancerni i pies"? Co dziś dzieje się z legendarną Polą Raksą?

Sprawiedliwe rozdzielenie szczepionek na COVID-19 będzie więc miało fundamentalne znaczenie w dalszym rozwoju pandemii na świecie. Organizacje międzynarodowe, które nie chcą doprowadzić do tak nierównych podziałów, cały czas podejmują inicjatywy mające na celu umożliwienie dostępu do leków dla biedniejszych krajów. Jedna z takich akcji ma być prowadzona przy współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia. Chęć dołączenia do projektu Covax zgłosiło już 170 krajów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje polska dziennikarka, media właśnie poinformowały o nagłej śmierci. Tysiące Polaków w rozpaczy
  2. Tysiące ludzi czekało na decyzję. Niezwykły kraj ponownie otwiera się na turystów
  3. Kiedy w Polsce będzie dostępna szczepionka na koronawirusa? Minister Zdrowia zapowiada
  4. Rój szerszeni zaatakował rowerzystów z Wrocławia. Kobieta dostała nagłej reakcji alergicznej
  5. Rząd ogłosił nowe zasady w szkołach. Mają chronić uczniów, wielu rodziców jest jednak niezadowolonych
  6. Polsat ostrzegł wszystkich Polaków. Po ich zjedzeniu mogą wystąpić objawy, wtedy pilnie musisz udać się do lekarza

Następny artykuł