Bill Gates o rozwoju pandemii. Zdradził co nas może czekać w 2021 roku

Bill Gates o rozwoju pandemii
East News/(FILES) In this file photo US Microsoft founder, Co-Chairman of the Bill & Melinda Gates Foundation, Bill Gates, poses for a picture on October 9, 2019, in Lyon, central eastern France, during the funding conference of Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria. - Microsoft on Friday announced that co-founder Bill Gates has left its board of directors to devote more time to philanthropy. (Photo by JEFF PACHOUD / AFP)
Autor Barbara Bujar26.10.2020

Bill Gates kolejny raz odniósł się do pandemii koronawirusa. W najnowszym wywiadzie twórca Microsoftu wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych. Podzielił się także opinią dotyczącą rozprzestrzeniania się patogenu i wydarzeń, z którymi świat będzie musiał zmierzyć się jesienią 2021 roku. Nie ukrywał, że pokonanie epidemii nie będzie łatwe.

Bill Gates skomentował sytuację epidemiologiczną na świecie. W wywiadzie dla Yahoo Finance wypowiedział się między innymi na temat działań podejmowanych w Stanach Zjednoczonych. Przypomnijmy, że do tej pory koronawirusem zakaziło się tam blisko 8,7 mln osób. Lokalna służba zdrowia potwierdziła także 225 tysięcy zgonów. Według twórcy Microsoftu władze kraju nie zawsze postępują słusznie.

Bill Gates o rozwoju pandemii. Zdradził co nas może czekać w 2021 rokuBill Gates o rozwoju pandemii. Zdradził co nas może czekać w 2021 rokuCzytaj dalej

Bill Gates o pandemii koronawirusa. Jesienią 2021 roku wciąż nie będzie normalnie

Jak donosi Wirtualna Polska, zdaniem amerykańskich ekspertów w Stanach Zjednoczonych trwa właśnie trzecia fala epidemii koronawirusa. Ponadto administracja Donalda Trumpa podjęła decyzję o wystąpieniu ze Światowej Organizacji Zdrowia. Według Billa Gatesa takie działania odbiją się na obywatelach w przyszłości.

- Niestety, jesienią liczba zachorowań i zgonów znów wzrośnie. Powodem takiego stanu rzeczy jest częściowo nasza słaba reakcja - powiedział Bill Gates cytowany przez WP Tech.

Podczas rozmowy miliarder odniósł się także do sytuacji epidemiologicznej poza granicami USA. Jak stwierdził, pomimo działań podejmowanych w poszczególnych państwach w przyszłym roku epidemia COVID-19 wciąż będzie obecna.

- Wolne tempo globalnej reakcji na pandemię oznacza, że jesienią 2021 roku świat nie wróci całkowicie do normy – dodał.

Mimo tak pesymistycznego założenia Bill Gates przyznał, że choć po upływie całego roku koronawirus wciąż będzie rozprzestrzeniał się po świecie, sytuacja będzie już jednak dużo lepsza. Nie oznacza to jednak, że świat wróci do momentu sprzed pandemii. Do tego potrzeba wielu elementów, między innymi wynalezienia skutecznej szczepionki.

Jeszcze nie tak dawno polscy i światowi eksperci zapewniali, że prace nad wynalezieniem leku przeciwko COVID-19, są już na etapie testowania. Wielu specjalistów informowało wówczas, że szczepionka najprawdopodobniej pojawi się na rynku już na przełomie marca i kwietnia 2021 roku. Niestety, także w tym temacie Bill Gates ma odmienne zdanie.

Dzisiaj grzeje: 1.Wojciech Cejrowski wypowiedział się na temat nowego prawa aborcyjnego. W internecie zawrzało
Polska zablokowała debaty UE w sprawie sztucznej inteligencji. Kuriozalna sytuacja, wszystko przez jedno słowo
3. Pacjenci czekają na pomoc w garażu dla karetek. Dramatyczna sytuacja w szpitalu i pilny apel

Chciał zrobić test na COVID. Usłyszał bulwersującą odpowiedźChciał zrobić test na COVID. Usłyszał bulwersującą odpowiedźCzytaj dalej

Według twórcy Microsoftu oczekiwanie na wskazany lek potrwa znacznie dłużej, niż przewidywali to eksperci. Zapytany w wywiadzie o to, czy szczepionka przeciw COVID-19 będzie dostępna jesienią 2021 roku, odpowiedział, że jest to bardzo mało prawdopodobne. W związku z tym, że jest ona niezbędna do zakończenia pandemii, za rok o tej samej porze na świecie wciąż pojawiać będą się nowe zakażenia.

Prof. Gut ostrzega. Za kilka dni liczba osób diagnozowanych może wzrosnąć kilkukrotnieProf. Gut ostrzega. Za kilka dni liczba osób diagnozowanych może wzrosnąć kilkukrotnieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezes TK zabrała w końcu głos w sprawie orzeczenia dotyczącego aborcji. Słowa mocno zaskakują
  2. Polska zablokowała debaty UE w sprawie sztucznej inteligencji. Kuriozalna sytuacja, wszystko przez jedno słowo
  3. Kto w największym stopniu roznosi koronawirusa? Naukowcy wskazali grupę superroznosicieliWstydliwy problem, który może dotyczyć prawie połowy Polaków. Na szczęście istnieją proste sposoby na to, by się z nim uporać
  4. Oficjalne. Legenda polskiej piłki nożnej zarażona
  5. Jest jeszcze gorzej niż na wiosnę. Ratownik medyczny opowiedział, jak wygląda walka z koronawirusem
  6. Władze załamują ręce. Olbrzymi wzrost chęci rezygnacji z kościoła katolickiego w Polsce. Za granicą Polski kraje są laickie
  7. Warszawa: samochód wjechał w protestujących. Trwa akcja ratunkowa, są ranni

Następny artykuł