Bliźniaczki: policja interweniowała w sprawie przemocy
pixabay.com
Autor Barbara Bujar - 24 Maja 2020

Bliźniaczki przeszły przez prawdziwe piekło. Policja zatrzymała matkę i konkubenta

Bliźniaczki z Siemirowic mają dopiero pięć lat, a już przeżyły niewyobrażalny koszmar. Zostały skatowane we własnym domu. Jedna z dziewczynek z bardzo poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Prokuratora pracuje nad wyjaśnieniem sprawy.

Bliźniaczki przeszły przez bardzo ciężkie chwile. Przemoc w domu dziewczynek wyszła na jaw w piątek, kiedy do jednej z nich została wezwana karetka pogotowia. Ratownicy, którzy przyjechali na miejsce, od razu zauważyli, że w domu dzieje się coś niedobrego. Bliźniaczki miały wyraźne ślady pobicia, obrażenia jednej z nich zostały ocenione jako zagrażające życiu. Z portalu fakt.pl dowiadujemy się, że dziewczynka natychmiastowo została zabrana do szpitala w Lęborku, skąd trafiła do szpitala w Gdańsku.

Choroby widoczne na języku. Zaskakujące, jak wiele można z niego wyczytaćChoroby widoczne na języku. Zaskakujące, jak wiele można z niego wyczytaćCzytaj dalej

Piekło, przez które przeszły 5-letnie bliźniaczki

Ratownicy medyczni o swoim odkryciu niezwłocznie poinformowali policję. Dziewczynki mieszkały z mamą i jej partnerem. To właśnie oni zostali zatrzymani w celu wyjaśnienia sprawy. W rozmowie opublikowanej na fakt.pl potwierdza to sierż. sztab. Marta Bąciaszek z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy od lekarza z karetki pogotowia, że doszło do pobicia dziecka. Karetkę wezwał prawdopodobnie ktoś z rodziny. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala w Lęborku i tam poddane badaniom. Decyzję o tym, czy stan dziecka pozwala na transport, podjął lekarz – mówi.

Funkcjonariuszka poinformowała również o tym, że stan zdrowotny drugiej z dziewczynek jest lepszy. Na ten moment policja nie ustaliła jeszcze, kto jest winny domowej tragedii.

Dzisiaj grzeje: 1. Lekarze nie dawali mu praktycznie żadnych szans. Do szpitala trafił 16-latek ze strzałą w głowie

2. Ognisko koronawirusa w kościele. 40 osób zakażonych po nabożeństwie

Przemoc domowa jest problemem, z którym niestety policjanci spotykają się bardzo często. Katowane są nie tylko dzieci, ale także ich matki, a nawet ojcowie. Według statystyk policyjnych, które umieszczone są na stronie statystyka.policja.pl, problem nie maleje. W 2019 ogólna liczba ofiar przemocy wynosiła 88 032. Wśród nich najwięcej było kobiet, a najmniej mężczyzn.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1 łyżeczka miodu przed snem pomaga nawet w zaawansowanych przypadkach. 6 powodów, by zjeść miód przed pójściem spać
  2. W środę rząd podjął decyzje. Możesz stracić ogromne pieniądze, rewolucja dla polskich obywateli
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Czarne owce używanych samochodów. Najgorsze auta, po których zakupie zaraz będziesz musiał odwiedzić serwis

Następny artykuł