Bliźniaki: nietypowy przypadek w Polsce
fot. unsplash.com/Suhyeon Choi
Autor Karol Zaborowski - 7 Listopada 2019

Niezwykle rzadki przypadek i trafił się w Polsce. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia na widok niebywałych bliźniaków

Bliźniaki, które nie są do siebie podobne, nie stanowią jakiegoś wielkiego fenomenu, a wręcz zdarza się to stosunkowo często. Mowa oczywiście o ciąży dwujajowej, jednak w tym wypadku cechy różniące rodzeństwo są naprawdę niesamowite. Lekarze na porodówce nie mogli uwierzyć własnym oczom.

Bliźniaki, które przyszły na świat w łódzkim szpitalu bez wątpienia przejdą do historii naszego kraju. Wszystko przez ich nietypowy wygląd. Lekarze, którzy odbierali poród, przecierali oczy ze zdumienia, chociaż szczęśliwi rodzice nie byli już tym tak zaskoczeni.

Narodziny dziecka to zawsze wielkie wydarzenie dla rodziców, które wiąże się z masą emocji i silnych przeżyć. Szczęście rodziców jest tym większe, gdy dowiadują się, że na świat przyjdzie nie jedno, a dwójka ich pociech. W tym wypadku bez wątpienia można powiedzieć, że bliźniaki, które przyszły na świat są jedyne w swoim rodzaju.

Lekarze pilnie ostrzegają rodziców. Dzieci do pewnego wieku pod żadnym pozorem nie powinny skakać na trampolinieLekarze pilnie ostrzegają rodziców. Dzieci do pewnego wieku pod żadnym pozorem nie powinny skakać na trampolinieCzytaj dalej

Niezwykłe bliźniaki przyszły na świat w Polsce

W przypadku bliźniaków dwujajowych występuje wiele cech wyglądu, które pozwalają bez problemu rozróżnić od siebie dzieci. Jednak tego typu przypadki zdarzają się niezwykle rzadko, ponieważ w Łodzi przyszły na świat bliźniaki o innych kolorach skóry.

Jak podaje portal Wp.pl, mama Feumi Wanji Ornella Diana oraz tata Minkoumou Noumi Alex Franck pochodzą z Kamerunu i nikogo, nie dziwiłby raczej fakt, że również ich dzieci będą mieć ciemniejszy odcieniem skóry. Jednak jedno z bliźniąt przyszło na świat z zupełnie innym kolorem skóry. Lekarze tuż po ich narodzinach przecierali oczy ze zdumienia, ale rodzice maluchów wcale nie byli zszokowani.

Mała Joanna jest albinosem i to właśnie ta rzadka mutacja genetyczna zadecydowała, że tak bardzo różni się od swojego brata. Co więcej, w rodzinie zarówno mamy, jak i taty maluchów rodziły się dzieci o jasnej skórze, dlatego wręcz spodziewali się, że może to się również przytrafić i im.

Nie zmienia to faktu, że ich dzieci stanowią nie lada ewenement nie tylko w naszym kraju. Dodatkowo rodzice Joanny i Jasona rozważają, pozostanie w Polsce, właśnie ze względu na swoją córeczkę. Jej skóra jest o wiele mniej odporna na promienie słoneczne, przez co życie w Afryce mogłoby być dla niej niezwykle uciążliwe.

bliźniaki

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Możesz podziękować naszemu dermatologowi. Prosty trik na usunięcie brązowych plam z twarzy i ciała
  2. Kolor moczu mówi wiele o Twoim zdrowiu. Jeden z nich może świadczyć o nowotworze, natychmiast idź do lekarza!
  3. Lekarze rozcięli jej czaszkę, by wyciąć nowotwór. Ale zobaczyli, co naprawdę było w środku i pobledli

Następny artykuł