ból żołądka
fot. https://pixabay.com
Autor Natalia Niewczas - 4 Sierpnia 2020

Babcine sposoby na ból żołądka. W niektórych przypadkach są lepsze od leków z apteki

Ból to sygnał ostrzegawczy, za pomocą którego organizm człowieka próbuje zasygnalizować powstały w obrębie ciała problem. Boleć może nas praktycznie wszystko, podobnie jak wiele rozmaitych czynników może powodować ból, od zwykłych zadrapań, do poważnych chorób wymagających pilnej interwencji lekarskiej. Jedno pozostaje jednak niezmienne - ból to coś, czego każdy pacjent chce się jak najszybciej pozbyć.

Ból żołądka to wyjątkowo nieznośna dolegliwość. Zmagający się z nim pacjenci opisują go różnie - jako nawracające skurcze, uczucie ucisku lub pełności. Dolegliwość ta może pojawiać się nagle, a także przypływać i odpływać w różnych okolicznościach i odstępach czasu. Na szczęście nie pozostajemy wobec niej bezbronni. Istnieją sprawdzone, domowe sposoby na ból żołądka, które przez lata stosowały nasze babcie.

Kraje w których wciąż trzeba nosić maseczki. Nieprzestrzeganie przepisu grozi wysokimi karamiKraje w których wciąż trzeba nosić maseczki. Nieprzestrzeganie przepisu grozi wysokimi karamiCzytaj dalej

Ból idzie precz

Ból żołądka mogą wywoływać zarówno stosunkowo niegroźne, jak i poważne nieprawidłowości. Dolegliwość towarzyszy ludziom praktycznie od zawsze, przez co już od dawna doskonalimy się w sposobach na jej zwalczanie. Jedną z najczęstszych przyczyn występowania bólu żołądka jest niewłaściwa dieta. Chociaż dla niektórych będzie to wiadomość raczej smutna, gdyż oznacza przynajmniej częściową rezygnację ze smażonych w głębokim tłuszczu przysmaków, już samo wprowadzenie zdrowych zmian w codziennym jadłospisie powinno skutkować pozbyciem się przykrego objawu.

Zastąpienie ciężkostrawnych, tłustych potraw lekkim kleikiem ryżowym świetnie sprawdzi się w przypadku dolegliwości żołądkowych, podobnie jak spożywanie mniejszych posiłków w regularnych odstępach czasu. Ze zdrową dietą łączy się także ograniczenie spożycia alkoholu i napojów gazowanych, które często zawierają duże ilości szkodliwego dla zdrowia cukru.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania klientów restauracji, w której wykryto koronawirusa
2. Jak kupić używany samochód, żeby nie dać się oszukać? 6 najczęstszych haków, na które spróbują nabrać cię sprzedawcy

Jak podaje portal medme.pl, jeden z domowych, babcinych sposobów na radzenie sobie z bólem żołądka stanowią także zioła i sporządzone z nich napary. Rumianek lub mięta (oczywiście najlepiej świeże) zalane wrzącą wodą powinny złagodzić uciążliwe dolegliwości układu trawiennego. Spożycie wykazującego właściwości rozkurczowe kminku również może pomóc w walce z nieprzyjemnym bólem żołądka.

Warto pamiętać, że choć domowe sposoby na radzenie sobie z bólem żołądka często przynoszą spodziewane rezultaty, mogą wiązać się z występowaniem poważnych, wymagających leczenia chorób. Jeżeli dolegliwość utrzymuje się dłużej niż kilka dni lub systematycznie powraca, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczny wypadek w metrze. Duże utrudnienia dla podróżujących
  2. Zmarł bohater filmów Krzysztofa Kononowicza. Zmagał się z nałogiem
  3. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
  4. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
  5. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  6. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł