ból: naturalne sposoby
fot. https://pixabay.com/ lukasbieri
Autor Klaudia Gaicka - 9 Września 2020

Nie musisz brać tabletek przeciwbólowych obciążających wątrobę. 6 sposób na pokonanie bólu

Ból bywa zmorą codzienności każdego z nas. Niestety Polacy wyjątkowo często sięgają po leki przeciwbólowe, które potrafią w niezdrowym stopniu zagłuszyć jakiekolwiek sygnały alarmowe naszego organizmu. Warto poznać alternatywy, jakimi są przedstawione w tekście metody. Wiele z nich opiera się o endorfiny, które są naturalnymi środkami przeciwbólowymi.

Ból, w mniejszym lub większym stopniu, towarzyszy nam od urodzenia. Niestety chwile, w których się pojawia, zdecydowanie nie należą do najprzyjemniejszych. Warto pamiętać, że ból nie jest samodzielną jednostką chorobową, a jedynie wskazaniem do przyjrzenia się, czym jest spowodowany.

Wielu Polaków, zamiast zasięgnąć porady lub spróbować w naturalny sposób pozbyć się bólu sięga po tzw. zagłuszacze, czyli leki przeciwbólowe dostępne bez recepty. Jak podaje portal Dziennikzachodni.pl, szacuje się, że rocznie spożywamy ok. 2 mld tabletek przeciwbólowych. Jednak tylko 8 proc. pacjentów przepisują pigułki lekarze.

Beata Tyszkiewicz może już nigdy nie wrócić przed kamery. Córka przekazała smutne wieści na temat gwiazdyBeata Tyszkiewicz może już nigdy nie wrócić przed kamery. Córka przekazała smutne wieści na temat gwiazdyCzytaj dalej

Ból można wyleczyc naturalnymi sposobami

Często zdarza się, że po prostu w naszym mniemaniu nie mamy czasu na chorowanie. Praca, opieka nad dziećmi, czy intensywne życie towarzyskie sprawiają, że coraz częściej sięgamy po środki, które mogą w znacznym stopniu obciążyć naszą wątrobę. Jeżeli jesteśmy pewni, że nasza dolegliwość nie wymaga konsultacji, możemy skorzystać z jednej z poniższych metod, które zaprezentował portal Medonet.pl.

Pierwszą z metod polecanych przez ekspertów jest elektroterapia (TENS). Metoda ta jest dużo mniej inwazyjna od leków i polega na wysyłaniu przez elektrostymulatory impulsów elektrycznych o niskiej amplitudzie z elektrod przez skórę ukierunkowanych na nerwy obwodowe. Owe impulsy nie tylko blokują przekazywanie do mózgu informacji o bólu, ale również stymulują wytwarzanie przez organizm naturalnych substancji przeciwbólowych.

Akupunktura znana jest w Chinach od wieków. Polega na wkłuwaniu przez profesjonalistę cieniutkich, metalowych igieł w miejsca akupunkturowe w naszym organizmie. Dzięki tej metodzie również uwalnianie są naturalne środki przeciwbólowe.

Masaż leczniczy wykonany przez profesjonalistę potrafi zdziałać cuda. Najlepiej sprawdza się przy bólach kręgosłupa wynikających z nieprawidłowej postawy.

Krioterapia polega na leczeniu zimnem. Zależnie od rodzaju bólu w jej ramach możemy działać ogólnie lub miejscowo. Co ważne, możemy korzystać z tej metody nawet w domowych warunkach. Zimny okład pomoże uśmierzyć ból.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważne zmiany już od 15 września. Lekarze są przerażeni
2.Zagraniczna firma domaga się aż 10 mld zł odszkodowania od Polski. Sąd zabezpieczył jej żądania

W aromaterapii stosujemy olejki eteryczne. Mają one wpływ nie tylko na nasz stan fizyczny, ale również psychiczny. Aromaterapia jest skuteczną metodą na złagodzenie różnego rodzaju bóli głowy. Szczególnie polecany jest olejek majerankowy, lawendowy i miętowy.

Kinezyterapia pozwala pozbyć się bólu, eliminując przy okazji jego źródło. Wskazaniem do niej jest między innymi ból krzyżowy i ból stawu rzepkowo - udowego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wozy policji i pogotowia pod blokiem w centrum miasta. Trwa walka o życie dziecka
  2. Wielka ewakuacja w dużym polskim mieście. Życie mieszkańców zagrożone. Straszne
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. Sprawdzili, które uwielbiane przez Polaków grzyby są najzdrowsze. Wyniki mogą zaskoczyć nawet zapalonego grzybiarza

Następny artykuł