ból w klatce piersiowej
Fot. pixabay.com/ sabinevanerp
Autor Klaudia Gaicka - 2 Lipca 2020

Przez lata uskarżała się na ból w klatce piersiowej. Kiedy lekarze zobaczyli prześwietlenie nie wierzyli własnym oczom

Ból w klatce piersiowej towarzyszył starszej pacjentce już od kilku lat. Kiedy lekarze wykonali badania niezbędne do wyjaśnienia, co dolega 83-latce, byli w szoku. Kobieta cierpi na skrajnie rzadką dolegliwość.

Ból w okolicach klatki piersiowej towarzyszył kobiecie od lat. 83-latka nie mogła sobie z nim poradzić, dlatego w końcu udała się do specjalisty. To, co ukazały wyniki badań, było bardzo zaskakujące, nie tylko dla pacjentki, ale również dla lekarzy. Kobieta cierpiała na bardzo rzadką przypadłość.

Kołatanie serca może zwiastować niebezpieczne choroby. Nie wolno go lekceważyćKołatanie serca może zwiastować niebezpieczne choroby. Nie wolno go lekceważyćCzytaj dalej

Ból w klatce piersiowej zwiastował poważną chorobę

Ból klatki piersiowej nie był jedynym symptomem choroby, który męczył na co dzień kobietę. 83-latka bardzo często miewała zgagę oraz problemy z przełykaniem. Co więcej, jak podaje portal Webniusy.com, cały czas traciła na wadze. Rocznie było to około 4 kilogramów.

Lekarz prowadzący zalecił wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, aby móc przybliżyć się do ustalenia przyczyny dolegliwości. Badanie wykazało, że objawy pacjentki wskazywały na skrajnie rzadką chorobę. Na wykonanym zdjęciu jej przełyk wyglądał jak sprężyna. Lekarzom trudno było w to uwierzyć, pierwszy raz widzieli na własne oczy tę deformację. U podłoża przypadłości leży to, że przełyk w jednym czasie się kurczy oraz deformuje. Kobieta już czuje się dużo lepiej, dzięki zastrzykowi z botoksu, który zmniejsza kurczliwość mięśni. Wciąż miewa problemy z przełykaniem, ale dzięki leczeniu symptomy są o wiele mniej dokuczliwe.

Należy być bardzo czujnym na różne zmiany naszego organizmu. Oczywiście nie znaczy to, że powinniśmy panikować i z każdą drobnostką biec do lekarza, jednak lepiej przejść się do niego o raz za dużo, niż raz za mało. Dodatkowo warto przynajmniej raz w roku wykonywać podstawowe badania diagnostyczne, takie, jak morfologia, lipidogram czy odczyn Biernackiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest jednym z najcięższych do wykrycia nowotworów. Lekarz tłumaczy, co powinno zwrócić naszą uwagę

2. Korzystając z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Nadchodzi spora zmiana przy wypłatach

Pamiętajmy również, że każdego dnia powinniśmy aktywnie działać i budować nasze zdrowie. Możemy to robić między innymi przez zdrowy styl życia, na który składa się regularny umiarkowany wysiłek fizyczny oraz zbilansowana dieta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  2. Nie żyje znany, nagradzany polski dziennikarz. Zabrała go poważna choroba, tragiczne doniesienia
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Wybaczyła mu rzekomą zdradę? Reprezentant Polski i piękna modelka znów są razem

Następny artykuł