ból w klatce piersiowej
Fot. pixabay.com/ sabinevanerp
Autor Klaudia Gaicka - 16 Maja 2020

Przez lata odczuwała ból w klatce piersiowej. Kiedy lekarze zobaczyli prześwietlenie nie wierzyli własnym oczom

Ból w klatce piersiowej towarzyszył starszej pacjentce już od kilku lat. Kiedy lekarze wykonali badania niezbędne do wyjaśnienia, co dolega 83-latce, byli w szoku. Kobieta cierpi na skrajnie rzadką dolegliwość.

Ból w okolicach klatki piersiowej towarzyszył kobiecie od lat. 83-latka nie mogła sobie z nim poradzić, dlatego w końcu udała się do specjalisty. To, co ukazały wyniki badań, było bardzo zaskakujące, nie tylko dla pacjentki, ale również dla lekarzy. Kobieta cierpiała na bardzo rzadką przypadłość.

Poprzez grę namawiał do samobójstw. 24-latek w rękach policjiPoprzez grę namawiał do samobójstw. 24-latek w rękach policjiCzytaj dalej

Ból w klatce piersiowej

Ból klatki piersiowej nie był jedynym symptomem choroby, który męczył na co dzień kobietę. 83-latka bardzo często miewała zgagę oraz problemy z przełykaniem. Co więcej, jak podaje portal Webniusy.com, cały czas traciła na wadze. Rocznie było to około 4 kilogramów.

Lekarz prowadzący zalecił wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, aby móc przybliżyć się do ustalenia przyczyny dolegliwości. Badanie wykazało, że objawy pacjentki wskazywały na skrajnie rzadką chorobę. Na wykonanym zdjęciu jej przełyk wyglądał jak sprężyna. Lekarzom trudno było w to uwierzyć, pierwszy raz widzieli na własne oczy tę deformację. U podłoża przypadłości leży to, że przełyk w jednym czasie się kurczy oraz deformuje. Kobieta już czuje się dużo lepiej, dzięki zastrzykowi z botoksu, który zmniejsza kurczliwość mięśni. Wciąż miewa problemy z przełykaniem, ale dzięki leczeniu symptomy są o wiele mniej dokuczliwe.

Należy być bardzo czujnym na różne zmiany naszego organizmu. Oczywiście nie znaczy to, że powinniśmy panikować i z każdą drobnostką biec do lekarza, jednak lepiej przejść się do niego o raz za dużo, niż raz za mało. Dodatkowo warto przynajmniej raz w roku wykonywać podstawowe badania diagnostyczne, takie, jak morfologia, lipidogram czy odczyn Biernackiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Przepis dotyczący noszenia maseczek przestanie niedługo obowiązywać? Wiceminister zabrał głos

2. Na strychu zauważył dziwny sznurek wystający ze ściany. Pociągnął go i zamarł z wrażenia, nie miał pojęcia, jaki sekret został przed nim ukryty

Pamiętajmy również, że każdego dnia powinniśmy aktywnie działać i budować nasze zdrowie. Możemy to robić między innymi przez zdrowy styl życia, na który składa się regularny umiarkowany wysiłek fizyczny oraz zbilansowana dieta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dodał gaz z zapalniczek do Coca-Coli. Momentalnie zastygł z wrażenia obserwując efekt
  2. Karolina nie może uwierzyć, jakie imię dostała córeczka jej kuzynki. ”Będzie pośmiewiskiem”
  3. Normy przekroczone ponad 40 razy. Rakotwórcza substancja w kaszach jaglanych
  4. Jeden z pierwszych objawów raka płuc. Wystarczy spojrzeć na swoje palce
  5. Przez tydzień piła koktajl z kurkumy. Efekty okazały się powalające
  6. Produkt Lidla uznany za jeden z najlepszych na świecie. Już teraz sam możesz go spróbować

Następny artykuł