Ból: etopiryna
youtube.com/ Polpharma – filmy reklamowe
Autor Klaudia Gaicka - 16 Września 2020

Pamiętacie Goździkową? Reklama leku, którą znają całe pokolenia

Ból jest nieodzownym elementem życia każdego z nas. Bywa, że pojawia się nagle, całkiem niszcząc przy tym nasze plany. Wtedy warto pamiętać, że ból to nie choroba, a jedynie objaw. Warto sprawdzić, czym jest spowodowany. Kluczowe kwestie to jego lokalizacja i nasilenie.

Ból, z różnym nasileniem, towarzyszy nam od początku naszych dni. Niestety chwile, w których się nagle pojawia, zdecydowanie nie należą do przyjemnych. Warto pamiętać, że ból nie jest samodzielną jednostką chorobową, a jedynie wskazaniem do przyjrzenia się, czym jest spowodowany. Warto zwracać uwagę na sygnały alarmowe, które daje nam nasz organizm.

Najstraszniejsza epidemia w dziejach. Dlaczego czarna śmierć zebrała tak wielkie żniwo?Najstraszniejsza epidemia w dziejach. Dlaczego czarna śmierć zebrała tak wielkie żniwo?Czytaj dalej

Ból pomagają zwalczyć składniki czynne zawarte w Etopirynie

Jak podaje portal Medonet.pl, Etopiryna to lek stosowany w medycynie rodzinnej do łagodzenia bólów o różnym nasileniu. Preparat polecany jest szczególnie przy bólu pleców. Substancje czynne obecne w leku (czyli kwas acetylosalicylowy, kofeina oraz etenzamid) oddziaływują na nasz ośrodkowy układ nerwowy. Dzięki temu lek ma właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Etopiryna dostępna jest w postaci tabletek i do jej kupna nie potrzebujemy recepty.

Kultowa reklama leku była bardzo chwytliwa i przez długi czas emitowana. Te dwie cechy sprawiły, że prawie każdy z nas jest w stanie od razu ją zanucić.

- Goździkowa przypomina, na ból głowy - etopiryna - śpiewano w reklamie.

Przed zastosowaniem etopiryny konieczne jest zapoznanie się z ulotką. Istnieje kilka ważnych przeciwwskazań, należą do nich: nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. preparaty zawierające popularny ibuprofen), astma oskrzelowa, przewlekłe schorzenia układu oddechowego, gorączka sienna, obrzęk błony śluzowej nosa, czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, stany zapalne lub krwawienia z przewodu pokarmowego, ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca, zaburzenia krzepnięcia krwi, równoległe stosowanie leków przeciwzakrzepowych, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, równoczesne leczenie metotreksatem w dawce 15 mg/tydz. lub większej.

Dzisiaj grzeje: 1. Już jutro wchodzi w życie nowy zakaz. Dotknie wiele osób
2.Wchodzi nowy podatek. I obejmie jednak więcej produktów, niż zakładano

Należy również pamiętać, że lek nie może być zażywany przez dzieci do 12 r.ż. oraz kobiety karmiące piersią lub w ciąży. W przypadku Etopiryny tak jak w przypadku innych leków, istnieje szereg ostrzeżeń, interakcji i działań niepożądanych, z którymi należy się zapoznać przed wzięciem tabletki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga: Już od dzisiaj ważna zmiana dla wszystkich. Dotyczy każdego Polaka i Polki
  2. Skandal w Watykanie. Franciszek wyjawił całą prawdę. Na placu tłumy turystów, a za murami chaos
  3. Niepokojące objawy u niemowlaka. Nie wolno ich bagatelizować
  4. Ile ofiar koronawirusa nie miało chorób współistniejących. Niepokojące dane
  5. Wykorzystują lukę, aby obejść obostrzenia. Nowe maseczki stają się coraz bardziej popularne
  6. Poczuła się upokorzona i bezradna, emerytka z Łodzi nie chce już robić zakupów w Lidlu. Mówi o dyskryminacji, jest stanowisko sklepu

Następny artykuł