lewostronny ból brzucha
fot. https://unsplash.com/ Yuris Alhumaydy
Autor Natalia Niewczas - 21 Sierpnia 2020

Lewostronny ból brzucha może ostrzec przed zagrożeniem życia. Co mówi nam nasze ciało?

Ból brzucha powodują często nieobciążone żadnymi długofalowymi skutkami powody. Dolegliwość, choć oczywiście niezwykle uciążliwą, wywołuje zjedzenie nieświeżego produktu czy silny stres. W niektórych przypadkach mięta nie wystarczy do poradzenia sobie z problemem. Szczególnie niepokoić powinny bóle brzucha odczuwalne po jego lewej stronie.

Ból brzucha odczuwany przez pacjenta po lewej stronie jamy brzusznej, zależnie od dokładnej lokalizacji, może wskazywać na występowanie wielu zagrażających zdrowiu i życiu chorób, między innymi schorzeń trzustki. Jeżeli utrzymuje się przez dłuższy czas lub wyraźnie nasila, zalecane jest bezzwłoczne zasięgnięcie fachowej porady lekarskiej.

Możesz zapłacić nawet 10 tys. zł grzywny, ministerstwo ostrzega. Przepis wchodzi w życie od 1 wrześniaMożesz zapłacić nawet 10 tys. zł grzywny, ministerstwo ostrzega. Przepis wchodzi w życie od 1 wrześniaCzytaj dalej


Lewostronny ból brzucha to sygnał ostrzegawczy

Jak podaje portal poradnikzdrowie.pl, silne bóle brzucha pojawiające się w okolicach lewego podżebrza mogą zwiastować obecność poważnych zaburzeń prawidłowej pracy trzustki, zwłaszcza jej zapalenia. Gwałtownej chorobie towarzyszą dodatkowo wzdęcia i wymioty. Co więcej, wskazujący na zapalenie trzustki ból będzie wyjątkowo intensywny (zwłaszcza podczas kaszlu) i promienujący na plecy.

Podżebrowe, lewostronne bóle sygnalizują niekiedy problemy ze śledzioną. Dolegliwość najczęściej wywołuje powiększony narząd, który, ze względu na nienaturalne rozmiary, uciska okoliczne narządy i tkanki. W jednym z najgorszych przypadków przyczyną bólu jest pęknięcie wspomnianego wcześniej organu, ulokowane wewnątrz ciała ropne zmiany lub nowotwory.

Silny, pulsujący ból brzucha zlokalizowany po lewej stronie (zajmujący również krzyż i krocze) może towarzyszyć tętniakowi aorty brzusznej, którego obecność zwiastują również krwiste wymioty i zaburzenia widzenia. W przypadku jego wystąpienia konieczna jest natychmiastowa operacja.

Na lewostronny ból brzucha uwagę powinny zwrócić w szczególności panie - dolegliwość może bowiem być objawem zapalenia jajnika lub jajowodów. Stan zapalny przydatków będzie sygnalizował swą obecność bólem opisywanym jako skurczowy.

Dzisiaj grzeje: 1. Jesteś osobą, która budzi się bardzo wcześnie rano? Naukowcy mają dla Ciebie bardzo ważną wiadomość
2. Waldemar Kraska ujawnił, czemu Szumowski zrezygnował. Wygodna wymówka?

W przypadku zaobserwowania któregokolwiek z wyżej wymienionych objawów zalecana jest konsultacja z lekarzem specjalistą. Tylko udzielający fachowej porady medyk będzie w stanie poprawnie zlokalizować źródło problemu i wdrożyć właściwe leczenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawdziwa plaga zbliża się do Polski. Są ich biliony, niosą śmiertelne niebezpieczeństwo
  2. 30 mężczyzn dokonało gwałtu na 16-letniej dziewczynie. Stali w kolejce przed jej hotelowym pokojem, nikt nie zareagował
  3. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  4. Wzruszające wyznanie Magdy Gessler. Zmaga się z ciężką chorobą, prześmiewcy powinni teraz dwa razy się zastanowić
  5. Lekarze wyznali druzgocącą prawdę na temat teleporad. Jak wyglądają w rzeczywistości?
  6. Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na Instagramie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł