Ból brzucha: domowe sposoby
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski - 26 Grudnia 2019

Domowe sposoby na ból brzucha. Niektóre z nich nasze babcie stosują od lat

Ból brzucha może być wywoływany przez wiele czynników. Szczególnie w okresie świątecznym częstą przyczyną będzie przejedzenie lub ciężkostrawne potrawy. Na szczęście mamy do dyspozycji wiele domowych sposobów, które powinny przynieść nam ulgę.

Ból brzucha może pojawić się już bezpośrednio po zjedzeniu danego pokarmu lub nawet po kilku godzinach, przez co czasami ciężko jest nam określić, co dokładnie wywołało u nas nieprzyjemne dolegliwości. Co więcej, w zależności od towarzyszących objawów, lepiej sprawdzą się inne specyfiki.

Dla przykładu jednym z najpopularniejszych sposobów na radzenie sobie z bólami wywołanymi przez zgagę i ogólnie zbyt duży poziom naszych kwasów żołądkowych jest soda oczyszczona, którą znajdziemy w każdym domu. Wystarczy dodać jedną łyżeczkę sody do szklanki ciepłej wody i wymieszać. Po wypiciu takiej mikstury uporczywe palenie w przełyku powinno ustać.

Tragedia tuż przed świętami. „Umarła po 10 dniach walki. Jej dzieci w wieku 7- i 2-lat spędzą święta bez mamy”Tragedia tuż przed świętami. „Umarła po 10 dniach walki. Jej dzieci w wieku 7- i 2-lat spędzą święta bez mamy”Czytaj dalej

Domowe sposoby na ból brzucha

Kolejnym sposobem, który doskonale znają nasze babcie, jest herbatka miętowa, która doskonale sprawdza się przy przejedzeniu, ponieważ wspomaga nasze trawienie. Często jest też stosowana przy zatruciach pokarmowych i tutaj również przynosi nam często ulgę. Co ciekawe, jak podaje portal mamadu.pl, wcale nie trzeba pić samej herbaty z mięty, ponieważ równie dobrze zadziała po tym, jak będziemy, rzuć jej liście.

Kolejnym naparem jest herbatka z rumiankiem, która zapewnia nam spokój, niweluje bóle brzucha, a także pomaga w zasypianiu. Można też pić wodę z cytryną. Wystarczy do szklanki wody dodać sok z połowy tego owocu, aby wspomóc nasze trawienie i zniwelować dokuczliwy ból w obrębie brzucha.

Innym leczniczym napojem jest sok jabłkowy, który pomaga nam też się odpowiednio nawodnić. Badania wykazały, że jest w tym nawet lepszy niż stosowane doustnie elektrolity. Oczywiście nie mogło na tej liście zabraknąć imbiru, który ma całą masę prozdrowotnych właściwości, a jedną z nich jest właśnie wspomaganie naszego układu pokarmowego.

Oczywiście trzeba pamiętać, że takie domowe metody nie zawsze okażą się skuteczne, ponieważ ból brzucha może być też wywoływany przez niektóre choroby i w takim wypadku, jeżeli nasze dolegliwości nadal się utrzymują, to powinniśmy natychmiast udać się do lekarza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legenda świata muzyki. Każdy zna jej piosenki, zmarła nagle
  2. Nikt nie zwrócił na to uwagi. Przyjaciółka Marty Kaczyńskiej zamieszana w największa aferę tego roku
  3. Mamy łzy w oczach. Ksiądz odmówił chrztu umierającego dziecka z jednego, podłego powodu
  4. Lekarze musieli amputować rękę. Wszystko przez zanieczyszczone sushi
  5. Najczęstszy błąd rodziców podczas Wigilii. 3-latka pilnie trafiła do szpitala na SOR
  6. Już nie ma wątpliwości. W nocy zapadła decyzja w sprawie Pawła Królikowskiego, ogromnie współczujemy rodzinie

Następny artykuł