Ból głowy stanowił objaw śmiertelnej choroby
fot. unsplash.com/Olga Kononenko
Autor Karol Zaborowski - 7 Listopada 2019

Trafiła do szpitala z potężnym bólem głowy, 2 dni później już nie żyła. Lekarze ostrzegają przed 7 niepozornymi objawami

Każdy z nas czasami miewa ból głowy. Jednak w przypadku niektórych chorób jest on nieporównywalnie silniejszy, a wręcz paraliżujący. W takiej sytuacji niezbędna może się okazać pomoc lekarza zwłaszcza, który określi dokładną przyczynę naszego stanu.

Ból głowy, który odczuwała Lee Broadway z Karoliny Północnej, był nie do wytrzymania. Do 1 kwietnia 2017 roku jej życie było niczym z bajki. Amerykanka miała szczęśliwą rodzinę i doskonale odnajdywała się zarówno w roli matki, jak i żony. Oczywiście miewała czasami silniejsze, jak i słabsze bóle głowy, ale ten był zupełnie inny.

Mąż Lee widząc, jak cierpi, zabrał ją do najbliższego szpitala, aby tam lekarze mogli pomóc jej uporać się z nieznośnym bólem. Kobieta jeszcze w drodze do placówki mówiła, że chyba oszaleje, ale mimo wszystko udało jej się dotrzeć do szpitala. Nikt się wtedy jeszcze nie spodziewał tego, jaka będzie diagnoza.

Ważyła zaledwie 20 kilo i o mało co nie umarła. Straszne zdjęcia walczącej z anoreksją kobietyWażyła zaledwie 20 kilo i o mało co nie umarła. Straszne zdjęcia walczącej z anoreksją kobietyCzytaj dalej

Ból głowy jako objaw

Po wykonaniu wszystkich niezbędnych badań lekarzom udało się zlokalizować przyczynę niewyobrażalnego bólu, jaki odczuwała Lee. Okazało się, że był on wywołany tętniakiem mózgu. Doktor, który zajmował się jej przypadkiem, uspokajał wszystkich, że operacja powinna pomóc i nie nieść ze sobą żadnych komplikacji.

Niestety lekarz potwornie się pomylił, ponieważ kobieta zmarła zaledwie dwa dni po przyjęciu do lekarza właśnie przez powikłania, które pojawiły się po operacji. Niespodziewana śmierć Lee była potwornym ciosem dla jej najbliższych, którzy nie mogli się pogodzić z tym, co się stało. Zwłaszcza że jeszcze kilka dni temu była w pełni zdrowa.

Tętniak to nic innego jak punktowe osłabienie ściany naczynia krwionośnego, które się wybrzusza. Stan ten sam w sobie w żaden sposób nie zaburza działania żadnego organu, do momentu, kiedy tętniak nie pęknie. Z tego też powodu wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że ma tętniaka, póki nie wystąpią objawy.

Co więcej, dolegliwości towarzyszące pęknięciu tętniaka wcale nie muszą u nas od razu wywoływać niepokoju, ponieważ bardzo łatwo je pomylić z czymś zupełnie innym. Dlatego też trzeba wiedzieć, jakie objawy mogą towarzyszyć tętniakowi, aby móc w porę zareagować. Chodzi dokładniej o bardzo silny ból głowy, omdlenia, nudności połączone z wymiotami, słabość w kończynach, drętwienie twarzy, nadwrażliwość oraz sztywność szyi.

Lekarze ostrzegają, że w momencie pojawienia się tych objawów dla chorego liczy się dosłownie każda sekunda. Niezbędne jest udzielenie pomocy lekarskiej i to jak najszybciej. Historia Lee doskonale pokazuje, jak bardzo niebezpieczna jest to choroba.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolor stolca może być pilnym alarmem o Twoim zdrowiu. Jeden z nich świadczy o raku i innych paskudnych chorobach
  2. Lekarze pilnie ostrzegają rodziców. Dzieci do pewnego wieku pod żadnym pozorem nie powinny skakać na trampolinie
  3. Lekarze rozcięli jej czaszkę, by wyciąć nowotwór. Ale zobaczyli, co naprawdę było w środku i pobledli

Następny artykuł