Ból głowy był jedynym objawem
Autor Karol Zaborowski - 12 Stycznia 2020

Obudził ją silny ból głowy. Lekarze nie mogli już pomóc

Ból głowy potrafi całkowicie wyeliminować nas z normalnego życia. Wie o tym każdy, kto choć raz miał migrenę. Jednak silny i nagły ból głowy może też stanowić objaw niezwykle groźnej choroby, w której liczy się przede wszystkim czas.

Ból głowy może przybierać różne formy oraz siłę. Każdy z nas bez wątpienia odczuwał go nieraz w swoim życiu i doskonale przez to wie, jak bardzo ta dolegliwość potrafi być irytująca. Niestety w przypadku niektórych osób ból potrafi być na tyle silny, że nie potrafią normalnie funkcjonować. Tak jest, chociażby w przypadku migreny, jednak niektóre choroby również potrafią objawiać się poprzez ból głowy.

41-letnia Charlotte już wcześniej miała problemy z powodu nawracających bólów migrenowych. Jednak pewnej nocy towarzysząca jej od lat dolegliwość była szczególnie odczuwalna. Mimo to kobieta początkowo zbagatelizowała niepokojący objaw, co doprowadziło do tragedii.

Papier toaletowy położony na desce klozetowej chroni przed bakteriami? Specjaliści ostrzegająPapier toaletowy położony na desce klozetowej chroni przed bakteriami? Specjaliści ostrzegająCzytaj dalej

Ból głowy był jedynym objawem

Niestety ból nie przechodził i Charlotte wraz z mężem zaczęli podejrzewać, że tym razem może to nie być zwykła migrena. Postanowili udać się do szpitala, aby poradzić się lekarza, jak przynieść kobiecie ulgę. Nie podejrzewali nawet, że usłyszą druzgoczącą diagnozę.

- Moja żona miewała migreny, dlatego ten ból głowy nie był czymś, co by nas jakoś specjalnie martwiło. Po prostu chcieliśmy porady od lekarza, co mamy zrobić – powiedział Eric w rozmowie z WCNC.

Po wykonaniu badań lekarzom udało się ustalić przyczynę silnego bólu, który odczuwała Charlotte. Okazał się nim być pęknięty tętniak w mózgu. Tętniak jest niczym innym jak wybrzuszeniem w ścianie tętnicy, która w tym konkretnym miejscu jest nieco słabsza. Z czasem pęcherzyk zaczyna rosnąć, aż w końcu pęka niczym balonik. Jest to śmiertelnie niebezpieczne dla pacjenta, u którego liczy się każda minuta.

Niestety jak podaje portal popularne.pl, dla Charlotte było już za późno. Silny ból głowy był jedynym objawem, jaki odczuwała, przez co do samego końca nie miała pojęcia, że jej życiu grozi niebezpieczeństwo. Tętniaki często we wczesnym stadium nie dają żadnych objawów, przez co pacjenci o chorobie dowiadują się, gdy już pęknie lub jest tak duży, że zaczyna uciskać mózg, wpływając na jego pracę. Jednak w tym wypadku było już za późno na udzielenie jakiejkolwiek pomocy. Charlotte zmarła zaledwie jeden dzień po tym, jak została przyjęta do szpitala.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myjesz kurczaka przed gotowaniem? Nigdy tego nie rób, FDA ostrzega. Możesz się zatruć
  2. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  3. Ze wzdęciami zmaga się prawie połowa Polaków. Warto wiedzieć, jak im zapobiegać
  4. Objawy raka gardła. Łatwo je pomylić ze zwykłym przeziębieniem
  5. Koktajl, który oczyszcza jelita. Najlepiej pić go przed snem
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Następny artykuł