Ból głowy był objawem guza mózgu
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski - 11 Czerwca 2020

Odczuwała paraliżujący ból głowy. Wszyscy sądzili, że to przez stres

Ból głowy może być wywołany wieloma czynnikami i najczęściej nie jest on groźnym objawem. Jednak niekiedy może zwiastować niezwykle niebezpieczne choroby, których absolutnie nie można lekceważyć. W tym wypadku wszyscy sądzili, że jego przyczyną jest nadmiar stresu.

Ból głowy może przyjmować różne formy, które czasami są charakterystyczne dla danych dolegliwości, takich jak, chociażby migreny. Jednak niekiedy jest po prostu reakcją naszego organizmu na nadmiar bodźców, czy właśnie stresu. Niestety przez to, wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, że w ich ciele rozwija się groźna choroba.

Rhiannan Harris przygotowywała się właśnie do egzaminów, kiedy zaczęła odczuwać bardzo silny ból głowy. Kobieta początkowo zignorowała ten objaw, ponieważ od dziecka zmagała się z nawracającymi migrenami. Jednak tym razem przyczyna była zupełnie inna.

Policjant zgwałcił 6-latkę. Matka dziewczynki wiedziała o wszystkimPolicjant zgwałcił 6-latkę. Matka dziewczynki wiedziała o wszystkimCzytaj dalej

Ból głowy objawem groźnej choroby

Dni mijały, a ból stawał się coraz silniejszy. Dodatkowo Rhiannan zaczęła mieć również problemy ze wzrokiem. Jednak ten objaw również początkowo zbagatelizowała, ponieważ odkąd pamięta, to nosiła okulary ze względu na swoją wadę wzroku. Studentka, jak i jej rodzina sądzili, że jej dolegliwości wywołane są nadchodzącymi egzaminami.

Mimo to w końcu Rhiannan postanowiła udać się do okulisty, który miał za zadanie zlokalizowanie przyczyny pogarszającego się widzenia. Kiedy lekarz zaczął przeprowadzać badania, doszedł do wniosku, że wina nie leży po stronie oczu pacjentki. Okulista dostrzegł, że nerw wzrokowy jest obrzęknięty.

Kolejne badania wykazały zmianę w mózgu Rhiannan, która miała już wielkość piłeczki golfowej. Lekarze stwierdzili, że jest to niegroźna torbiel, której drenaż potrwa 4 godziny. Jak podaje portal abczdrowie.pl, podczas operacji okazało się, że w mózgu pacjentki znajduje się guz, a jego usunięcie zajęło łącznie 9 godzin.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski w mocnych słowach o obecnej sytuacji. "Ja się boję"

2. Już dziś w Biedronce za 1 złoty zyskasz o wiele więcej. Sieć przygotowuje się na szturm klientów

Dodatkowo podczas zabiegu serce studentki zatrzymało się aż dwa razy, a gdyby Rhiannan zwlekała jeszcze dłużej, to mogłaby tego nie przeżyć. Po operacji studentka potrzebowała rocznej przerwy, aby wrócić do formy. Pojawiły się u niej problemy z równowagą oraz mówieniem, ale nowotwór, który został usunięty, na szczęście nie był złośliwy. Rhiannan Harris po przymusowej przerwie wróciła na studia, które w końcu udało jej się ukończyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tragedia od dawna. Zginęła żona i 2 córki, Paweł właśnie o wszystkim poinformował na antenie TVN
  2. Dzieje się teraz, naprawdę. Konflikt na granicy polsko-czeskiej, żołnierze zaanektowali kapliczkę
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Radosław Majdan wzruszył fanów do łez. Pokazał zdjęcie Małgorzaty Rozenek ze szpitala. Ich dziecko jest przesłodkie (FOTO)

Następny artykuł