Odczuwał ból w dolnej części pleców. Wyniki badań zaskoczyły lekarzy

Ból pleców spowodowany połknięciem wykałaczki
unsplash.com/Piron Guillaume
Autor Barbara Bujar12.01.2021

67-letni mężczyzna trafił do szpitala z powodu silnego bólu pleców. Początkowo lekarze nie znali przyczyny jego dolegliwości, jednak kiedy wysłali pacjenta na badanie, wszystko stało się jasne – w jego organizmie znajdowało się ciało obce, które doprowadziło do uszkodzenia ściany odbytnicy. Mężczyzna trafił na stół operacyjny.

Przypadek 67-letniego mężczyzny, który zmagał się z silnym bólem dolnej części pleców, zaskoczył nawet lekarzy. Jak podaje Wirtualna Polska, do nietypowego zdarzenia doszło w jednej z placówek medycznych w Japonii.

Ból pleców nie dawał mu spokoju. W końcu lekarze odkryli przyczynę

67-letniemu mężczyźnie dokuczał nie tylko ból pleców, ale także dyskomfort prawego pośladka. Gdy dolegliwości nie ustępowały, postanowił udać się do lekarza. Ten zlecił podstawowe badania, które nie wykazały niczego nadzwyczajnego.

Jedyną nieprawidłowością, którą zdiagnozowali specjaliści, było zwężenie kręgosłupa pacjenta. Z medycznego punktu widzenia to właśnie ono mogło powodować ból pleców, a dodatkowo przyczyniać się do drętwienia kończyn. W związku z tym, że u 67-latka nie występowały żadne inne objawy, lekarze odesłali go do domu.

Mężczyzna otrzymał leki, które miały mu pomóc w złagodzeniu objawów. Niestety, ten pomysł okazał się bezskuteczny. Pacjent niedługo po powrocie do domu znów zaczął odczuwać uciążliwy ból dolnej części pleców. Postanowił, że wróci do szpitala.

Odczuwasz ból w nadbrzuszu? To ważny sygnał alarmowy, może świadczyć o wymagającej leczenia chorobieOdczuwasz ból w nadbrzuszu? To ważny sygnał alarmowy, może świadczyć o wymagającej leczenia chorobieCzytaj dalej

Tym razem lekarze byli już zaniepokojeni. Od razy wysłali pacjenta na tomografię komputerową. Dopiero podczas badania zauważyli, że w ciele mężczyzny, a dokładnie na końcu jelita grubego, znajduje się niewielkie ciało obce. Podjęli decyzję o natychmiastowej operacji.

W trakcie zabiegu medycy wyciągnęli z ciała 67-latka wykałaczkę. Jak się okazało, to ona była źródłem jego dolegliwości zdrowotnych. Zdążyła bowiem przebić ścianę odbytnicy, co powodowało bardzo silny ból.

Na szczęście po operacji wszystkie dolegliwości pacjenta ustąpiły. Szczęśliwy 67-latek nie mógł tylko zrozumieć jednej rzeczy – w jaki sposób wykałaczka trafiła do jego jelita grubego. Szybko jednak znalazł odpowiedź. Przyznał lekarzom, że kiedyś miał w zwyczaju ucinać sobie krótkie drzemki, a robił to z wykałaczką w ustach.

Historia 67-letniego mężczyzny to kolejny dowód na to, że połknięcie nawet najmniejszego przedmiotu nieprzeznaczonego do spożycia może mieć fatalne konsekwencje dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Lekarze najczęściej spotykają się z takimi przypadkami u dzieci.

Przypomnijmy, że wcześniej pisaliśmy już o 8-latce, która połknęła kostkę do gry. Wskutek zjedzenia baterii do szpitala trafiła natomiast 17-miesięczna dziewczynka. Jej niestety nie udało się uratować (więcej TUTAJ).

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

Następny artykuł