Ból szyi jako objaw nowotworu
Autor Karol Zaborowski - 14 Października 2019

Masz bóle szyi? Może to być objaw groźnego nowotworu

Bóle szyi stanowią objaw wielu chorób, z czego niektóre z nich są niezwykle prozaiczne. Jednak w niektórych przypadkach przewlekły ból może oznaczać naprawdę poważna dolegliwość, z którą nie należy zwlekać.

Ból szyi zazwyczaj pojawia się u osób, które pracują dużo przy komputerze w nieodpowiedniej pozycji, lub na skutek przewiania. Również nieprawidłowe ułożenie naszej głowy podczas snu może zaowocować uczuciem bólu w tym tej części naszego ciała. Jeżeli przyczyna pojawienia bólu nie jest poważna, to nieprzyjemne odczucia powinny same zniknąć w niedługim odstępie czasu od ich pojawienia się.

Sprawa wygląda inaczej, jeżeli ból utrzymuje się przez kilka tygodni, ponieważ wtedy powinniśmy niezwłocznie udać się do lekarza, który określi jego dokładne przyczyny, a jest ich całkiem sporo.

Dziewczynka w ciężkim stanie trafiła na SOR. Gdyby nie jeden z ratowników zapadłaby w śpiączkęDziewczynka w ciężkim stanie trafiła na SOR. Gdyby nie jeden z ratowników zapadłaby w śpiączkęCzytaj dalej

Ból szyi jako objaw nowotworu

Najczęściej przyczyną bólu w obrębie szyi jest stan zapalny któregoś z jej elementów. Jak podaje portal Wp.pl, pojawić się również może na skutek zwyrodnień kręgosłupa szyjnego lub chorób tarczycy. Jednak wszystkie te przyczyny są mniej lub bardziej oczywiste. Mimo to, niewiele osób zdaje sobie w ogóle sprawę, że może to być również objaw nowotworu.

Nowotwór może przyjmować najróżniejsze formy i pojawić się w obrębie każdej tkanki. W tym wypadku mówimy o nowotworze, który atakuje nasze nerwy, a dokładniej nerw trójdzielny, który należy do nerwów twarzowych.

Nowotwory tkanki nerwowej nazywane są nerwiakami i jednym z ich podstawowych objawów jest odrętwienie elementu naszego ciała, za który odpowiada dany nerw. Choć nerw trójdzielny położony jest w obrębie naszej twarzy, to jego nowotwór może dawać objaw właśnie w postaci długotrwałego bólu szyi.

Pokazuje to, że nawet tak trywialny i można by rzec błahy objaw, może być wywołany naprawdę poważnymi schorzeniami. Potwierdza to jedynie kwestię poruszaną przez lekarzy już od dawna. Jeżeli dostrzegamy, że z naszym ciałem dzieje się coś niepokojącego, to natychmiast powinniśmy udać się do specjalisty. W wypadku bólów szyi pierwszym wyborem będzie zapewne ortopeda, który w miarę potrzeby skieruje nas pod skrzydła innego lekarza.

Następny artykuł