Bon turystyczny na innych zasadach
youtube.com/TVPInfo
Autor Barbara Bujar - 8 Czerwca 2020

Andrzej Duda zapowiedział swoje 500+. Kto dokładnie będzie mógł skorzystać z bonu turystycznego?

Bon turystyczny, który miał początkowo być przeznaczony dla wszystkich osób pracujących, to najprawdopodobniej nieaktualny pomysł. Podczas wiecu wyborczego Andrzej Duda poinformował o wprowadzeniu programu 500+, który miałby należeć się rodzinom z dziećmi i być wykorzystany w calach wakacyjnych.

Bon turystyczny miał należeć się każdej osobie, która jest zatrudniona na umowę o pracę, a jego wartość miała wynosić 1000 zł. Pomysł ten jednak coraz bardziej się oddala. Zamiast niego przewidywany jest program 500+. Z niego niestety skorzysta ktoś inny. Choć nie jest to jeszcze oficjalna informacja, prezydent Andrzej Duda wspomniał o tym podczas wiecu wyborczego.

Dzisiaj skończyłaby 69 lat. Straszna choroba zabrała jedną z najwybitniejszych polskich wokalistekDzisiaj skończyłaby 69 lat. Straszna choroba zabrała jedną z najwybitniejszych polskich wokalistekCzytaj dalej

Bon turystyczny nie dla każdego

Andrzej Duda usilnie stara się o reelekcję. 6 czerwca podczas swojego przemówienia poruszył temat bonów turystycznych. Jak podaje portal o2.pl najprawdopodobniej będą one przeznaczone dla wszystkich rodzin z dziećmi, a ich wartość będzie mogła zostać spożytkowana w celach rekreacyjnych podczas tegorocznych wakacji.

Program 500+ ma zostać częścią kampanii wyborczej obecnego prezydenta. Pieniądze w kwocie 500 zł miałyby być przyznane na każde dziecko i wręczone rodzicom w formie kodu elektronicznego, który będzie mógł zostać wykorzystany w firmach turystycznych, które przystąpią do programu. Najprawdopodobniej prace nad przygotowaniem programu już się rozpoczęły, a jego realizacja ma rozpocząć się najwcześniej pod koniec lipca.

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało

2. Koronawirus uderzył również w rynek drobiu. Efekt widać w szokujących cenach kurczaka

O to, dlaczego zamiast pracowników po raz kolejny wsparte mają zostać rodziny z dziećmi, zapytany został wicerzecznik PiS-u, Radosław Fogiel.

- Chodzi właśnie o to, żeby przede wszystkim mogły skorzystać z tej pomocy rodziny z dziećmi. Dlatego decyzja zapadła taka, że idziemy tym tropem, co 500 plus – odpowiedział na antenie”Polsat news”

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne informacje ze straży pożarnej. Nie żyje strażak, ogłoszono żałobę
  2. Popularny aktor nie wytrzymał. Żąda od Kaczyńskiego przeprosin, dał mu dobę
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Żona Kamila Stocha pokazała makabryczne zdjęcie. Trudno na nie patrzeć dłużej niż 25 sekund

Następny artykuł