Bronisław Komorowski trafił do szpitala. Co dzieje się z byłym prezydentem Polski?

Bronisław Komorowski w szpitalu
pixabay.com/RyanMcGuire
Autor Barbara Bujar21.11.2020

Media obiegły niepokojące wiadomości – Bronisław Komorowski trafił do szpitala. Były prezydent Polski zakaził się koronawirusem i dziś przebywa w lecznicy. Choć jego zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, mężczyzna cały czas nie opuszcza placówki. Jego stan jest stabilny.

Ponad tydzień temu w mediach pojawiła się informacja dotycząca stanu zdrowia Bronisława Komorowskiego. Okazało się, że były prezydent Polski choruje na COVID-19. Potwierdził to sam polityk, który w rozmowie z Onetem opisał część występujących u siebie objawów.

- Mam kaszel, podwyższoną temperaturę – mówił

Podejrzewasz u kogoś udar? Poproś o wykonanie 3 prostych zadań, jeśli nie podoła, szybko wezwij pomocPodejrzewasz u kogoś udar? Poproś o wykonanie 3 prostych zadań, jeśli nie podoła, szybko wezwij pomocCzytaj dalej

Bronisław Komorowski ma koronawirusa. Przebywa w szpitalu

Początkowo infekcja Bronisława Komorowskiego miała przebiegać bardzo łagodnie. Jak dowiedział się serwis popularne.pl, informacja o zakażeniu była zaskoczeniem nawet dla samego mężczyzny, Polityk od samego początku pandemii przebywał bowiem w swoim domu w Budzie Ruskiej, gdzie długo nie odnotowano żadnego przypadku.

Choć dom w Budzie Ruskiej miał być pewnego rodzaju ochroną przed pandemią koronawirusa, Bronisław Komorowski nie uniknął zakażenia. Początkowo miał jednak nie narzekać i przechodzić infekcję bez większych problemów. Jeszcze tydzień temu mówił o tym w rozmowie z Faktem.

- Nie najgorzej przechodzę koronawirusa, jak na razie nie jest to gwałtowny przebieg – mówił.

Mimo dobrego samopoczucia Bronisława Komorowskiego w końcu zapadła ważna decyzja i były prezydent Polski został przewieziony do szpitala w Sejnach na Podlasiu. W piątek 20 listopada przetransportowano go stamtąd do Warszawy. Tam ma zająć się nim główny doradca premiera ds. COVID-19, prof. Andrzej Horban.

- Decyzja o pilnym przewiezieniu pana prezydenta zapadła w Ministerstwie Zdrowia – przekazał rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Na szczęście, mimo pobytu w szpitalu stan Bronisława Komorowskiego wciąż jest dobry. Polityk miał trafić pod opiekę lekarzy wyłącznie z powodów zapobiegawczych, o czym poinformowała jedna z osób pracujących w biurze prezydenta. W rozmowie z Faktem przekazała, że mężczyzna jest w stanie stabilnym.

Dzisiaj grzeje: 1.Eksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnować
2.Nie żyje znany polski dziennikarz. Zmarł dzisiaj w nocy, wiadomość przekazał jego przyjaciel
3.Kiedy skończy się pandemia ? Znany immunolog podał konkretną datą

Objawy chorej wątroby widoczne gołym okiem. Pod żadnym pozorem ich nie lekceważcieObjawy chorej wątroby widoczne gołym okiem. Pod żadnym pozorem ich nie lekceważcieCzytaj dalej

- Pan prezydent jest w stabilnym stanie. Jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jest transportowany do stołecznego szpitala, ponieważ tam będzie mieć zapewnioną jak najlepszą opiekę – czytamy.

Ferie zimowe zostaną wydłużone? Padł konkretny pomysłFerie zimowe zostaną wydłużone? Padł konkretny pomysłCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Zapadła decyzja. Przedłużają kontrolę na granicy. Luzowanie obostrzeń za granicą nie wchodzi w grę
  2. Policja zabrała głos w sprawie 14-latka, który udostępnił post Strajku Kobiet. Matka obawia się o bezpieczeństwo syna
  3. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  4. 4-latek stracił oboje rodziców. Zabrała ich ta sama choroba
  5. Pielęgniarka wyznała porażającą prawdę. Jakie były ostatnie słowa zarażonych osób, które nie wierzyły w epidemię?
  6. Wpuścili kotkę do środka. Po kilku sekundach zorientowali się, jaki błąd popełnili
  7. Minister Edukacji właśnie przekazał, wszystko stanie się już wkrótce. Uczniów i nauczycieli czekają wielkie zmiany

Następny artykuł