burza prawie zabiła ojca i syna
fot. https://pixabay.com/ ZahariMinchev
Autor Klaudia Gaicka - 19 Lipca 2020

Ojciec i syn trafieni piorunem. Wybrali najgorszą możliwą kryjówkę

Burza prawie zabiła ojca i syna. Zaskoczyła ich podczas wycieczki rowerowej. Niestety 44-letni ojciec wybrał najgorsze możliwe schronienie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegał wczoraj przed warunkami atmosferycznymi, które zdecydowanie nie sprzyjają spacerom i wycieczką, niestety alert nie dotarł do ojca chłopca.

Burza zaskoczyła ojca, który wraz z synem znajdował się w tym czasie poza domem. Wczoraj informowaliśmy o tym, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał specjalny alert dla sześciu województw. Apelowano, aby ich mieszkańcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Największy wzrost liczby zarażonych na świecie od początku epidemii. Specjaliści mówią już o drugiej faliNajwiększy wzrost liczby zarażonych na świecie od początku epidemii. Specjaliści mówią już o drugiej faliCzytaj dalej

Burza zaskoczyła ojca i syna podczas wycieczki rowerowej

Jak podaje portal Polsatnews.pl, 44-latek znajdował się poza domem z 8-letnim dzieckiem. Wraz z synem byli na wycieczce rowerowej, kiedy z nieba lunął deszcz i zaczęły uderzać pioruny.

- Mężczyzna był z synem na wycieczce rowerowej. Gdy rozpętała się burza, schronili się pod drzewem. Zostali rażeni piorunem - powiedział Bartosz Izdebski z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Wczorajsze anomalie pogodowe zakończyły się dla mężczyzny i chłopca tragicznie. Jadąc na wycieczkę rowerową, nie mieli pojęcia o tym, co może się im przytrafić. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydane przez IMGW dotyczyły sporej części kraju, w tym właśnie małopolski, z której pochodzą ofiary.

Meteorolodzy przewidywali we wskazanych rejonach burze z intensywnymi opadami deszczu (od 20 do 35 mm). Przy czym lokalny opad może wynieść nawet 40 mm. Dodatkowe niebezpieczeństwo miał stwarzać również porywisty wiatr, miejscami o szybkości wynoszącej nawet 80 km/h.

Wydany alert pierwszego stopnia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oznacza, że w tym czasie na danych terytoriach mogą wystąpić warunki, które sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Zjawiska te mogą po skutkować stratami materialnymi oraz zagrozić zdrowiu i życiu.

Dzisiaj grzeje: 1. Koszmar rodziny Stuhrów. Syn aktora otrzymuje straszne wiadomości

2. Wszystko, co musisz wiedzieć o nowym 500 plus. Niektóre fakty zaskakują

Warto zapoznawać się z bieżącymi alertami wydawanymi przez IMGW. Całe szczęście, zarówno ojciec, jak i syn żyją, jednak oboje znajdują się w szpitalu. 44-latek trafił tam w stanie, a dziecko doznało poparzeń drugiego stopnia.

W przypadku meteorologicznych ostrzeżeń najlepiej zostać w domu. Jeżeli nie możemy, stosujmy się do zalecanych planów działania, dotyczących wystąpienia ryzykownych warunków pogodowych. W przypadku wystąpienia burzy, nie należy chować się przed nią pod drzewem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy grób Kory. Jego widok zapiera dech
  2. Jamnik skrzyżował się z pitbullem. Przykry widok potomstwa, internautom trudno uwierzyć, że zdjęcie nie jest fotomontażem;
  3. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  4. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  5. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  6. Jerzy Stuhr odzyskał mowę i wraca do zdrowia. Rokowania są dobre

Następny artykuł