burza: skutki na ciele
Fot. pixabay.com/ ronomore
Autor Klaudia Gaicka - 21 Czerwca 2020

Piorun potrafi zostawić na ciele niezwykłe ślady. Ich kształty są wręcz niewiarygodne

Burza z piorunami zostawiła niesamowite znaki na ciałach wielu ludzi z całego świata. Te niezwykłe figury nazywane są figurami Lichtenberga. Przypominają pioruny lub rozgałęzione drzewa. Powód wywołanej anomalii ma wytłumaczenie medyczne.

Burza przeraża w głównej mierze dzieci. Jednak każdy człowiek powinien sobie zdawać sprawę z niebezpieczeństw, jakie za sobą niesie. W obliczu dużych anomalii pogodowych lepiej skryć się w zaciszu własnego domu, chociaż jak pokazuje opisana ostatnio przez nas historia, nawet tam nie jesteśmy do końca bezpieczni. Okazuje się bowiem, że piorun może wlecieć do mieszkania nie tylko przez uchylone okno, ale może również, w specyficznych przypadkach przedostać się przez wodę w kranie.

Andrzej Duda zatwierdził nowe świadczenie. Kogo obejmie 1400 plus?Andrzej Duda zatwierdził nowe świadczenie. Kogo obejmie 1400 plus?Czytaj dalej

Burza z piorunami zostawiła niesamowite znaki na ciałach wielu ludzi z całego świata, to niezwykłe figury Lichtenberga

Burza jest zjawiskiem zaburzenia równowagi atmosferycznej. Przejawia się w charakterystyczny sposób, poprzez obfite opady, silne wiatry oraz wyładowania atmosferyczne. Zwykle, kiedy ludzkie ciało zostaje wystawione na działanie takiego wyładowania atmosferycznego, w postaci pioruna, człowiek ginie.

Wszystko przez olbrzymią ilość energii, jak podaje Poradnikzdrowie.pl, prąd w takim wyładowaniu jest natężenia od 10 000 do nawet 200 000 Amperów. Z kolei temperatura w rdzeniu pioruna wynosi blisko 8 tys. St. Celsjusza.

Osób, które przeżyły bezpośrednie spotkanie z piorunem, jest niezwykle mało. Znacznie większe szanse mają osoby, w które wyładowanie trafiło pośrednio. Mowa o sytuacji, w której piorun trafia w obiekt znajdujący się blisko, ale nie bezpośrednio przy człowieku.

Osoba, w którą trafił piorun, najczęściej traci przytomność. Wskutek uderzenia może dojść również do uszkodzenia kręgosłupa, rdzenia kręgowego, zatrzymania krążenia, upośledzenia działania różnych narządów oraz do złamań. Dodatkowo skóra człowiek ulega poparzeniu, nie tylko przez samo uderzenie pioruna, ale również przez ubranie, które zaczyna płonąć.

Dzisiaj grzeje: 1. Wczesne objawy raka żołądka. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi schorzeniami

2. Ułatwienie, na które kierowcy czekali już od lat, wreszcie jest. Wielu Polaków odetchnie z ulgą

Zdarza się również, że na skórze osób, które miały spotkanie z piorunem, pojawiają się figury Lichtenberga. Nazwa ta pochodzi od nazwiska Georga Christopha Lichtenberga, który jako pierwszy je opisał. Rany mają kolor brunatny lub czerwony i są efektem uszkodzenia się naczyń włosowatych pod skórą. Mają kształt miejscami przypominający pioruny, jednak całościowo są podobne do mocno rozgałęzionych drzew.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. Atak nożownika, nie żyją trzy osoby, dwie w stanie krytycznym. Tragiczne doniesienia z Wielkiej Brytanii
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Nie żyje ikona europejskiego sportu. Choroba zaatakowała znienacka i zabrała legendę

Następny artykuł