Cellulit: jak się go pozbyć
fot. pexels.com/Borko Manigoda
Autor Karol Zaborowski - 29 Września 2019

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Cellulit pojawić się może nie tylko na udach, ale także na pośladkach, brzuchu oraz ramionach. Na rynku można znaleźć wiele specyfików, które mają pomóc w jego usunięciu, jednak walkę z cellulitem powinniśmy zacząć od czegoś zupełnie innego.

Cellulit często nazywany jest skórką pomarańczy i powstaje na skutek zniekształcenia tkanki tłuszczowej, które widoczne są pod postacią nieestetycznych zgrubień na naszej skórze. Najczęściej z cellulitem problemy mają kobiety, ponieważ na jego powstawanie mają również wpływ estrogeny, czyli żeńskie hormony płciowe, jednak problem ten dotykać może również mężczyzn. Natomiast przyczyną powstawania cellulitu są zaburzenia w mikrokrążeniu, przez które toksyny zaczynają się magazynować w tkance tłuszczowej, która rozrasta się i naciska na sąsiadujące tkanki. To natomiast prowadzi do tworzenia się na niej grudek, które to właśnie widzimy na naszej skórze.

Sposoby na cellulit

Cellulitowi o wiele łatwiej jest zapobiegać, niż go leczyć, a u samej podstawy tych działań leży nasz tryb życia, a także dieta oraz używki. Przede wszystkim powinniśmy pilnować, aby nasza dieta była odpowiednio zbilansowana oraz nie zawierała mocno przetworzonych produktów i mięs nafaszerowanych antybiotykami.

Ważna jest również aktywność fizyczna w postaci, chociażby spokojnych spacerów, a także podstawowych ćwiczeń, które bez problemu można wykonywać w domu. Nie można również zapominać o odpowiednim nawodnieniu naszego organizmu. Co więcej, należy unikać nadmiernego picia kawy oraz alkoholu no i oczywiście palenia papierosów. Taki tryb życia pomoże nam nie tylko w zapobieganiu powstawania cellulitu, ale również w pozbyciu się go.

Skuteczny jest również tak zwany masaż limfatyczny, który można przeprowadzić za pomocą ostrej szczotki, odpowiedniej rękawicy, a także specjalnego masażera. Dużo się również mówi o wspaniałym działaniu chińskich baniek, których można używać również w domu, ale najpierw warto się zapoznać z ich prawidłowym stosowaniem, aby faktycznie działały, tak jak powinny.

Niestety w niektórych przypadkach wcześniej wymienione sposoby, mogą nie odnieść oczekiwanego rezultatu i wtedy należy sięgnąć po pomoc ze strony specjalistów, którzy dysponują szeregiem zabiegów zarówno inwazyjnych, jak i nieinwazyjnych, które doskonale sprawdzają się w redukcji cellulitu, takich jak mezoterapia igłowa, jonoforeza, velashape i endermologia.

Następny artykuł