centrum onkologiczne: list
pixabay
Autor - 26 Czerwca 2020

Centrum onkologii odpowiada na zarzuty. Według władz podczas wizyty prezydenta funkcjonowało normalnie

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej wystosowało do naszej redakcji list, w którym prosi o sprostowanie informacji, dotyczących wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w placówce. Według dyrekcji tamtego dnia Centrum funkcjonowało normalnie, a pacjenci nie mieli żadnych trudności w korzystaniu z jego pomocy.

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej gościło w ostatnim czasie obecnego prezydenta Polski Andrzeja Dudę. Czytelnik Kuriera Lubelskiego stwierdził, że wizyta spowodowała 2-godzinne utrudnienia w korzystaniu z usług placówki. Dyrekcja zaprzecza jednak tym informacjom. W tej sprawie wysłała do nas list, odnoszący się do naszego artykułu opisującego sytuację. Chcąc zachować bezstronność i przedstawić Państwu sprawę z różnych punktów widzenia, treść owego listu publikujemy poniżej.

- W dniu 15.06.2020 r. wjazd i wejście do Zespołu Poradni Specjalistycznych COZL od ul. Jaczewskiego były w pełni dostępne i funkcjonowały normalnie. Wszystkie gabinety działały bez zakłóceń. Pacjenci byli przyjmowani zgodnie z planem. Przyjęcia do Szpitala odbywały się na podstawie uproszczonej procedury, tj, oczekiwanie na wyniki i konsultacje internistyczne do zabiegów, radioterapii i chemioimmunoterapii odbywały się w Oddziaach, a nie na Izbie Przyjęć, co przyspieszyło przyjmowanie Pacjentów. Podjazd pod bramę Szpitala od ul. Sierocej był możliwy, przy bramie dyżurowali żołnierze WOT-u. W przypadku zgłoszenia trudności w poruszaniu się Pacjenta zapewniony był jak zawsze dostęp do wózka inwalidzkiego (siedzącego lub leżącego) i pomoc ze strony personelu. Wjazd i wyjazd kolumny prezydenckiej trwał kilka minut, co nie stanowiła żadnego utrudnienia dla Pacjentów. Z uwagi na długi weekend (10-14.06) i zwiększoną liczbę Pacjentów zapewniono dodatkową obsadę pracowników celem usprawnienia i przyspieszenia przyjmowania Pacjentów. W dniu 15.06.2020 r w trakcie wizyty Prezydenta RP w COZL podczas mojego wystąpienia podziękowania złożyłam wszystkim osobom, które przyczyniły się do utworzenia Centrum jako pełnoprofilowego wysokospecjalistycznego Szpitala dla Pacjentów onkologicznych. Artykuł z dnia 19.06.2020 r. "Andrzej Duda z wizytą w szpitalu onkologicznym" zawierał kłamliwe informacje i był niezwykle krzywdzący dla pracowników COZL i szkodliwy dla Pacjentow - napisała prof. dr hab. n. med. Elżbieta Starosławska, Dyrektor COZL

Następny artykuł