Cezary Żak zaapelował do Polaków ze szpitala. "Potrzeba jest wielka"

Cezary Żak w szpitalu
screen Instagram cezaryzak.official
Autor Natalia Niewczas02.12.2020

Cezary Żak powiadomił fanów o tym, że przeszedł zakażenie koronawirusem. Użył w tym celu portalu społecznościowego, gdzie zamieścił także zdjęcie ze szpitala. Popularny polski aktor wykorzystał okazję i zaapelował do rodaków o oddawanie osocza ozdrowieńców.

Cezary Żak dołączył do stale powiększającego się grona osób publicznych, które przeszły zakażenie nowym wirusem SARS-CoV-2. Post dotyczący problemów zdrowotnych aktora znalazł się na oficjalnym profilu Cezarego Żaka na Instagramie. Został opublikowany 1 grudnia.

Miejsca, w których najłatwiej o zarażenie koronawirusem. Lepiej ich unikaćMiejsca, w których najłatwiej o zarażenie koronawirusem. Lepiej ich unikaćCzytaj dalej

Cezary Żak jest “ozdrowieńcem”

Cezary Żak zasilił szeregi tak zwanych “ozdrowieńców”, czyli osób, których organizmy wygrały walkę z nowym, niebezpiecznym patogenem. Łącznie od początku epidemii w Polsce za wyleczonych uznano już ponad 622 tys. pacjentów.

Jak podaje portal rmf.fm, Cezary Żak nie podzielił się z fanami dodatkowymi informacjami na temat choroby. Zwrócił się jednak do rodaków z niezwykle ważnym apelem - gorąco poprosił o oddawanie osocza innym, potrzebującym pacjentom.

- Osocze ozdrowieńca oddane. Zachęcam wszystkich Państwa, którzy przeszli COVID do tego bo potrzeba jest wielka - czytamy na profilu aktora na Instagramie.

Do słów zachęty aktor dołączył swoje zdjęcie ze szpitala. Na fotografii widać, jak Cezary Żak sam oddaje tak potrzebne w czasach pandemii osocze.

Fani Cezarego Żaka nie szczędzili ciepłych słów pod adresem aktora. Nie zabrakło również podziękowań ze strony pacjentów, którzy przechodzili zakażenie koronawirusem w ciężkiej postaci.

O oddawanie osocza nieustannie apelują również polscy lekarze. Warto przypomnieć, że ochotnik musi spełniać jednak określone warunki.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Zbierają dary dla pacjentów. Wielu trafia do szpitala bez podstawowych artykułówZbierają dary dla pacjentów. Wielu trafia do szpitala bez podstawowych artykułówCzytaj dalej

Na liście warunków znalazły się takie kryteria jak wiek dawcy (nie mniej niż 18, lecz nie więcej niż 65 lat) czy czas, który upłynął od potwierdzenia zakażenia koronawirusem. Mowa o co najmniej 28 dniach od ustąpienia objawów COVID-19.

Jakiś czas temu podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że dawcy osocza mogą liczyć na dodatkowe benefity. Wspominał między innymi o wolnym dniu w pracy i ulgach na transport kolejowy bądź miejski.

Mężczyzna przez 20 minut był w stanie śmierci klinicznej. Gdy się ocknął, opowiedział, co ujrzał po Mężczyzna przez 20 minut był w stanie śmierci klinicznej. Gdy się ocknął, opowiedział, co ujrzał po "drugiej stronie"Czytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł