W pęcherzu chłopca znaleziono przewód elektryczny.
pixabay.com/sasint
Autor Barbara Bujar - 2 Lipca 2020

10-latek odczuwał silny ból brzucha. Lekarzy wryło w ziemię, kiedy zobaczyli prześwietlenie

Chłopiec skarżył się na silny ból brzucha, a w jego moczu znajdowała się krew. Zaniepokojeni rodzice zaprowadzili go do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że w pęcherzu małego pacjenta znajduje się coś dziwnego. Podczas operacji lekarze wyciągnęli z niego przewód elektryczny, którego długość sięgała 1,5 metra. Medycy nie kryli zdziwienia, szczególnie po tym, czego dowiedzieli się od ojca chłopca.

Lekarze w trakcie całej swojej kariery trafiają na wiele niecodziennych przypadków. To, co spotkało pracowników szpitala w mieście Fuzhou w Chinach, należy jednak do tych najbardziej szokujących. Jak podaje WP Parenting, pod koniec maja do placówki trafił chłopiec, który skarżył się na silny ból brzucha. Lekarzy zaniepokoiła również krew, która znajdowała się w jego moczu. Pacjent natychmiastowo został skierowany na wszystkie potrzebne badania. Medycy nie spodziewali się jednak, że ich wyniki będą tak zaskakujące.

Przeżyli razem ponad pół wieku. Kiedy umierali, trzymali się za ręcePrzeżyli razem ponad pół wieku. Kiedy umierali, trzymali się za ręceCzytaj dalej

Chłopiec z ciałem obcym w pęcherzu. Ta operacja nie należała do łatwych

Przypadek dziesięciolatka, który trafił do jednego z chińskich szpitali, zaskoczył wszystkich. Początkowe badania wykazały ciało obce w jego pęcherzu, co już zaniepokoiło lekarzy. Niepewność spowodowana jego stanem zdrowia urosła, kiedy okazało się, że tajemniczym przedmiotem jest przewód elektryczny. Kabel był wyposażony w gumową osłonkę, dzięki której z łatwością można było go zidentyfikować podczas badania.

Przewód elektryczny, który został znaleziony w pęcherzu dziesięciolatka miał 1,5 metra i kwalifikował się do natychmiastowego usunięcia. Personel szpitala skierował więc swojego małego pacjenta do specjalistycznej placówki dziecięcej w Nanchang, gdzie zespół doświadczonych urologów podjął się wykonania zabiegu.

Proces usunięcia przewodu z pęcherza chłopca wymagał doskonałej precyzji i opanowania. Lekarze obecni na sali operacyjnej każdy swój ruch musieli wykonywać na tyle dokładnie, by nie uszkodzić żadnego z narządów wewnętrznych chłopca. Wszystko przebiegło pomyślnie i specjaliści pozbyli się zbędnego elementu z pęcherza. Po operacji wykryto jedynie infekcję, która powstała wskutek zaplątania się kabla. Chociaż najgorsze było już za chłopcem, lekarze nadal zastanawiali się nad tym, jak mogło dojść do tej niecodziennej sytuacji. Nieco więcej wiedzieli po rozmowie z jego ojcem.

- Usuwaliśmy z organizmów dzieci wiele różnych obiektów. Ale nigdy wcześniej nie widziałem czegoś takiego. To było bardzo zaskakujące – wypowiedź jednego z chińskich lekarzy cytuje WP Parenting.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest jednym z najcięższych do wykrycia nowotworów. Lekarz tłumaczy, co powinno zwrócić naszą uwagę

2. Niektórzy będą musieli wybierać pomiędzy świadczeniami. Na dwa się nie załapią

Ojciec chłopca, który przez cały czas był obecny w szpitalu, przedstawił lekarzom swoją wersję zdarzenia. Według niego chłopiec sam włożył sobie przewód do pęcherza, kiedy jeszcze nosił cewnik. Było to jednak pięć lat temu, jednak ojciec odmówił dalszych wyjaśnień. Jego syn, któremu udało się całkowicie wrócić do zdrowia, także nie chciał niczego wytłumaczyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  2. Nie żyje znany, nagradzany polski dziennikarz. Zabrała go poważna choroba, tragiczne doniesienia
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Żałoba w rodzinie kultowego zawodnika MMA. Media potwierdzają, jego ojciec zmarł na koronawirusa

Następny artykuł