Chłopiec został nazwany ludzkim wężem
Autor Karol Zaborowski - 19 Stycznia 2020

10-latek odczuwa ciągły ból, a jego skórę pokrywają łuski. Przez mieszkańców nazywany jest ludzkim wężem [FOTO]

10-letni chłopiec zmaga się z niezwykle ciężką chorobą, przez którą jego skóra pokryta jest łyskami. Dziecko odczuwa ciągły ból, a przez mieszkańców swojej wioski nazywany jest ludzkim wężem.

10-letni chłopiec zmaga się z niezwykle ciężka i rzadką chorobą, która dotyka zaledwie jedną osobę na 200 tysięcy. Jego skóra pokryta jest łuskami, które przypominają te u węża. Przez swoją chorobę zmaga się z ciągłym bólem, a jego zdrowie jest zagrożone. Niestety uleczenie go jest niemożliwe.

Jagannathan pochodzi z Indii i cierpi na chorobę genetyczną, która objawia się poprzez zmiany na jego skórze. Chłopiec ma zaledwie 10 lat, a mimo to jego życie wypełnione jest bólem i cierpieniem. Jak sam przyznaje, niekiedy jest na tyle źle, że do chodzenia potrzebuje kija, który imituje kule.

Już niedługo może być najczęściej diagnozowanym nowotworem. Ponad połowa przypadków wykrywana jest zbyt późnoJuż niedługo może być najczęściej diagnozowanym nowotworem. Ponad połowa przypadków wykrywana jest zbyt późnoCzytaj dalej

Chłopiec nazwany ludzkim wężem

Choroba, która dotknęła 10-latka, jest schorzeniem genetycznym i polega na tym, że jego skóra nie pozbywa się w prawidłowy sposób swoich starych komórek. Mimo to, tworzenie nowych trwa cały czas, przez co pojawiają się zmiany przypominające łuskę węża.

Niestety specyficzny wygląd skóry chłopca to nie jedyny jego problem, ponieważ na skutek choroby łuski są bardzo silnie wysuszone, co wywołuje u niego silny ból. Dodatkowo skóra cały czas jest napięta, a to utrudnia nawet tak podstawowe czynności, jak chodzenie.

Jagannathan musi często się kąpać i nawilżać swoją skórę, aby choć na chwilę odczuć ulgę. Niestety jego choroba jest nieuleczalna, ale można ją łagodzić poprzez specjalne lecznicze kremy. W tym momencie pojawia się kolejny problem, ponieważ rodzinę 10-latka zwyczajnie nie stać na zakup specjalistycznych medykamentów.

- Nie mam pieniędzy, aby zabrać syna na leczenie, a moje serce pęka, gdy widzę, jak codziennie cierpi z powodu tej przeklętej choroby -opowiada ojciec chłopca.

Jak podaje radiozet.pl, stan chłopca z roku na rok się pogarsza, a przez fakt, że jego skóra jest cały czas mocno napięta, często dochodzi do jej uszkodzeń. Może to prowadzić do poważnych zakażeń. Lekarze szczególnie niepokoją się o oczy 10-latka, ponieważ skóra wokół nich również może ulec takiemu zakażeniu.

człowiek wąż

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Albert Wójcik - przedsiębiorca i twórca inicjatywy STOP Sadystom
  2. Biznesinfo - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  3. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  4. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion

Następny artykuł