Chłopiec po zjedzeniu popularnej przekąski trafił do szpitala. W jego płucach utkwił popcorn
unsplash.com/ Jelleke Vanooteghem
Autor - 19 Czerwca 2020

Chłopiec zjadł popularną przekąskę. Zrozpaczeni rodzice ostrzegają

Chłopiec, który zjadł znaną przekąskę, trafił do szpitala. Gdy jedzenie dostało się do płuc dziecka, jego organizm rozpoznał je jako obcy przedmiot, w efekcie czego doszło do zapalenia lewego płuca. Teraz rodzice chłopca ostrzegają, by nie dawać tej przekąski dzieciom.

Chłopiec, który wraz z rodziną zajadał się popularną przekąską, w pewnym momencie gorzej się poczuł. Jego rodzice początkowo pomyśleli, że to nic groźnego, jednak po telefonicznej konsultacji z lekarzem usłyszeli, że powinni natychmiast zawieźć chłopca do szpitala.

Gdy rodzina zjawiła się w placówce, okazało się, że do płuc dziecka dostało się kilka kawałków popcornu. Okazało się, że jego ciało rozpoznało tę przekąskę jako obcy przedmiot, przez co doszło do zapalenia w lewym płucu.

Andrzej Duda z wizytą w szpitalu onkologicznym. Wszyscy musieli czekaćAndrzej Duda z wizytą w szpitalu onkologicznym. Wszyscy musieli czekaćCzytaj dalej

Chłopiec po zjedzeniu popularnej przekąski trafił do szpitala. W jego płucach utkwił popcorn

Popcorn jest jedną z najpopularniejszych przekąsek na świecie. Choć jest on bogatym źródłem polifenoli oraz błonnika pokarmowego, może być niezwykle groźny dla najmłodszych. Rodzina, która jadła popcorn w trakcie seansu filmowego nie spodziewała się, że spokojny wieczór zamieni się walkę o zdrowie najmłodszego dziecka.

Nicole i Jake Goddard z Kolorado, usiedli na kanapie z trójką dzieci, aby obejrzeć klasyczną komedię Mrs Doubtfire z udziałem Robina Williamsa. W pewnym momencie ich najmłodsze dziecko, Nash, zaczęło się dusić. Jego tata Jake przeraził się sytuacją i zaczął przygotowywać się do zrobienia manewru Heimlicha.

Na szczęście Nash wziął głęboki oddech, a rodzina poczuła ulgę. Nicole i Jake Goddard pomyśleli, że chłopiec musiał połknąć popcorn, który utkwił mu w gardle. Choć przez kilka godzin wydawało się, że chłopcu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo, jego rodzice zauważyli niepokojącą zmianę w jego oddechu.

Ponieważ dwie starsze córki przeszły jakiś czas wcześniej chorobę, rodzice Nasha myśleli, że po prostu się od nich zaraził. Gdy jednak Nicole skontaktowała się z pediatrą, ten poradził jej, żeby zabrała go na pogotowie. Po walce o zdrowie dziecka jego matka opublikowała post na Facebooku, aby ostrzec innych.

- Nash miał gorączkę, więc dałam mu Motrin i położyłam go do łóżka. To była bardzo długa noc. Natychmiast zadzwoniłem do mojego pediatry i powiedział on, że musi zobaczyć Nasha jak najszybciej. - napisała Nicole.

Kobieta wyjaśniła, że Nash został poddany bronchoskopii. Okazało się, że do jego płuc dostał się popcorn. Jak podaje portal webniusy.com, ciało chłopca rozpoznało przekąskę jako obcy przedmiot, co spowodowało zapalenie w lewym płucu.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia ujawniło plan dla uczniów na następny rok. Wielu rodziców jest oburzonych

2. Możesz dostać nawet 31 tys. zł. Najpierw musisz jednak złożyć wniosek

Nicole zdradziła, że z płuc Nasha usunięto aż 6 kawałków popcornu. W płucach dziecka było tak wiele stanów zapalnych, że zabieg musiał zostać powtórzony dwa dni później. Teraz Nicole wie, że popcorn nie może być podawany dzieciom poniżej piątego roku życia.

Matka chłopca pragnie ostrzec innych rodziców przed niebezpieczeństwami związanymi z dawaniem popcornu mniejszym dzieciom i w tym celu podzieliła się postem na Facebooku. Wpis kobiety został udostępniony aż 140 000 razy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. 1 lipca będzie przełomową datą. Zapadła decyzja, wielu przeżyje potężne rozczarowanie
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Kolejna kuriozalna manipulacja TVP Info. Stwierdzenie, jakie padło w jednym z artykułów zwala z nóg, chodzi o Rafała Trzaskowskiego

Następny artykuł