chłopiec ukąszony przez osy
fot. https://pixabay.com/ wpoeschl
Autor Natalia Niewczas - 27 Lipca 2020

5-latek zaatakowany przez rój wściekłych os. Jego babcia robiła wszystko, aby uratować chłopca

Chłopiec miał zaledwie pięć lat, gdy doszło do tragicznego zdarzenia z rojem rozjuszonych os w roli głównej. Nieobliczalne owady postanowiły zaatakować dziecko i pilnującą go 62-letnią kobietę. Babcia chłopca robiła wszystko, by uratować wnukowi życie.

Chłopiec z pewnością mógł na swojej babci polegać - 5-letni Morn Kakakda 21 lipca spędzał czas z babcią. Ten dzień miał nie różnić się od innych niczym szczególnym, kobieta zamierzała wykorzystać go produktywnie i zbudować kurnik. Do realizacji planu potrzebowała palmowych liści. Zbieranie niezbędnych do budowy konstrukcji materiałów okazało się dla członków tej rodziny zgubne.

Chłopiec zaatakowany przez osy nie przeżył

5-letni chłopiec, Morn Kakakda, i jego 62-letnia babcia, Chen Oeurn, mieszkali razem w prowincji Takeo w Kambodży. 21 lipca wnuk przebywał pod opieką kobiety. Jak pokazuje ta tragiczna w skutkach historia, opiekunka dziecka zrobiła, co tylko mogła, by uratować wnukowi życie. Niestety podejmowane przez nią działania okazały się niewystarczające.

Według doniesień portalu fakt.pl to właśnie podczas ścinania potrzebnych do budowy kurnika liści palmowych doszło do śmiertelnego w skutkach zdarzenia. Przypadek zdecydował, że w trakcie zbierania niezbędnych materiałów kobieta niechcący naruszyła gniazdo os. Rozjuszone owady natychmiast ruszyły do ataku. Nic nie zdołało ich powstrzymać.

Dzisiaj grzeje: 1. Tysiące fanów modliło się za niego. Rodzina przekazała właśnie pilną wiadomość o Jerzym Stuhrze
2. Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób
3. Od dzisiaj hit w Lidlu. Niezbędne wakacyjne akcesoria bez których ani rusz za grosze

Osy bezzwłocznie podjęły atak - około trzydziestu osobników zaczęło zajadle kąsać babcię i jej wnuczka. Żądła owadów celnie sięgały twarzy, kończyn i brzucha, powodując wyjątkowo groźne obrażenia. Pragnąca ochronić chłopca babcia osłaniała go własnym ciałem. Heroiczna postawa kobiety niestety nie doprowadziła do szczęśliwego zakończenia tej historii - w wyniku licznych ukąszeń chłopiec zmarł we własnym domu. Teraz jego dzielna babcia sama walczy o życie w szpitalu.

Ukąszenie nie tylko osy, ale i innych owadów, może stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka. W przypadku użądlenia poważne niebezpieczeństwo stanowi zwłaszcza doznanie wstrząsu anafilaktycznego. Wystąpienie każdego niepokojącego objawu, jaki pojawi się w obrębie ludzkiego ciała po ukąszeniu owada, należy bezzwłocznie skonsultować z lekarzem specjalistą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil: „55 kg to górna granica wagi kobiety. Od 60 zaczynają się wielkie uda i cellulit, ohydne”
  2. Z ostatniej chwili: Mężczyzna zaginął w wodzie. Ludzie tworzą łańcuch życia nad Zegrzem
  3. Bohaterka "Nasz nowy dom" straciła wszystko. Motywacje sąsiada były straszniejsze, niż podejrzewaliśmy;
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Następny artykuł