Nastolatek, który zrzucił 6-letniego chłopca z 10. piętra muzeum, usłyszał wyrok
unsplash.com/Clifford
Autor Barbara Bujar - 28 Czerwca 2020

Nastolatek zrzucił 6-letniego chłopca z 10. piętra. Zapadł wyrok

Chłopiec spędzał czas z rodziną w galerii sztuki Tate Modern w Londynie. W pewnym momencie został zepchnięty z platformy widokowej, która znajduje się na dziesiątym piętrze budynku. Za ten czyn, który spowodował bardzo poważne uszkodzenia ciała chłopca, policja oskarżyła 17-letniego Brytyjczyka. Nastolatek usłyszał wyrok. Przez najbliższe 15 lat nie wyjdzie na wolność. Możliwe jest jednak przedłużenie kary.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sierpniu 2019 roku w Londynie. 6-letni chłopiec przebywał z rodziną w popularnej galerii sztuki Tate Modern. Jak podaje popularne.pl, w pewnym momencie dziecko przebywało na platformie widokowej, która mieści się na dziesiątym piętrze budynku. Nagle obok niego pojawił się 17-letni Jonty Bravery. Nastolatek zepchnął chłopca. Zrobił to, by zyskać sławę w internecie.

Kobieta jest w ciąży od 13 lat. W sieci stała się prawdziwą gwiazdąKobieta jest w ciąży od 13 lat. W sieci stała się prawdziwą gwiazdąCzytaj dalej

Chłopiec spadł z 10. piętra i w krytycznym stanie trafił do szpitala. Napastnik usłyszał wyrok

6-latek cudem przeżył upadek, ponieważ zatrzymał się na dachu piątego piętra. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratunkowe, które helikopterem przetransportowały rannego chłopca do szpitala. Mały pacjent był w krytycznym stanie, stwierdzono u niego pęknięcie kręgosłupa i kilku kości. Dodatkowo wykryto krwawienie z mózgu. Jego napastnik został zatrzymany przez policję.

17-letni wówczas Jonty Bravery przyznał się do winy. Jak się później okazało, zrobił to celowo, ponieważ chciał zyskać sławę w internecie i telewizji. W grudniu jego czyn został sklasyfikowany jako usiłowanie zabójstwa. Nastolatek stanął przed sądem.

W trakcie postępowania u 18-letniego już chłopaka stwierdzono zaburzenia na tle autystycznym oraz zachwiania osobowości. Te argumenty nie przemówiły jednak do sędzi Maury McGowan, która uznała, że nie wyjaśniają one motywów zachowania oskarżonego. Jej zdaniem stwarza on poważne zagrożenie dla społeczeństwa. Chłopak otrzymał w końcu karę 15 lat pozbawienia wolności, jednak okres ten w każdej chwili może zostać przedłużony.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy niewydolności serca. Niebezpieczna choroba, którą ma już ponad milion Polaków

2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

Skandaliczne zachowanie Brytyjczyka na zawsze zmieniło życie rodziny 6-latka. Chłopiec przeszedł długie leczenie, a przed nim jeszcze wiele intensywnych rehabilitacji. Dopiero w styczniu zaczął jeść samodzielnie. Jego rodzice są zrozpaczeni i nadal nie potrafią uwierzyć w to, co się wydarzyło.

- Dziś nadal jest na wózku inwalidzkim, nosi szyny na lewym ramieniu i obu nogach i spędza dni w gorsecie. On cierpi. Nie ma słów, by wyrazić, przez co przechodzimy – czytamy na portalu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  2. Na pewno przyjrzałeś się swojej karcie wyborczej? Już teraz wiemy, że w jednym mieście część głosów była nieważna
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Robert Lewandowski wróci grać w Polsce? Nagle postanowił zabrać głos i wyjaśnił wszystkie wątpliwości

Następny artykuł