Oliwier Wołoszynek
fot. https://pixabay.com/ langll
Autor Natalia Niewczas - 29 Lipca 2020

Wszystko zaczęło się od niewinnego wypadku. Teraz mały Oliwier walczy o życie

Chłopiec jeszcze do niedawna, w co święcie wierzyli jego najbliżsi, był zdrów jak ryba i dokazywał radośnie podczas dziecięcych zabaw. Rodzina nie wiedziała, że w ciele dziecka rozwija się wyjątkowo groźny guz. Długa, pełna cierpienia droga tego malucha zaczęła się od niepozornego wypadku w domu.

Chłopiec bawił się na łóżku, gdy w pewnym momencie spadł z mebla i uderzył się w głowę. Tamtego dnia w tak krótkim życiu Oliwiera rozpoczął się kolejny, tragiczny rozdział. Niespełna trzyletnie dziecko zaczęło wymiotować, doświadczyło także problemów z poruszaniem się. Rodzice obawiali się krwiaka lub wstrząsu mózgu. Nie wiedzieli, że diagnoza, jaką przyjdzie im usłyszeć, będzie o wiele gorsza od snutych w ich głowach i tak niepokojących scenariuszy.

Wydawało się, że poród przebiega prawidłowo. Nagle jednak dostrzeżono niepokojący szczegół, na salę natychmiast wbiegło 20 lekarzyWydawało się, że poród przebiega prawidłowo. Nagle jednak dostrzeżono niepokojący szczegół, na salę natychmiast wbiegło 20 lekarzyCzytaj dalej

Chłopiec cierpi na rzadki, bardzo groźny nowotwór

Po wypadku chłopiec trafił do szpitala, gdzie lekarze zlecili wykonanie badania tomograficznego. To właśnie jego obraz ujawnił szokującą, przykrą prawdę. W mózgu Oliwiera znajdował się guz wielkości mandarynki.

Od tego momentu wszystko potoczyło się już bardzo szybko. Oliwier został zoperowany - niestety nowotworu nie udało się usunąć w całości. Nie był to też koniec złych wieści. Lekarze poinformowali rodziców o obecnych w obrębie mózgu dziecka, nienadających się do leczenia chirurgicznego przerzutach.

Zdiagnozowany u Oliwiera guz to atypowy nowotwór teratoidny, w skrócie AT/RT. Należy do niezwykle rzadkich guzów wieku dziecięcego, charakteryzujących się jednocześnie dużym stopniem złośliwości i wysoką śmiertelnością. Rocznie na świecie diagnozuje się jedynie ok. 30 podobnych przypadków. Trzyletni Oliwier Wołoszynek jest jednym z nich.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Już nie przywieziesz tak dużo pieniędzy zza granicy. Rząd planuje położyć łapę na zarobkach spoza Polski

Jak podaje portal parenting.pl, po operacji nadszedł kolejny trudny czas dla Oliwiera. Chłopiec przechodzi chemioterapię, po której jego stan nieustannie się zmienia. Lekarze nie dają chłopcu dużych szans na przeżycie, lecz rodzice nie zamierzają pogodzić się z okrutnymi prognozami medyków.

Rodzice Oliwiera szukają pomocy w innych krajach, w tym także w Stanach - do Bostonu trafiła już dokumentacja medyczna choroby dziecka. Są zdeterminowani i zamierzają walczyć o życie swojego syna. Z uwagi na wysokie koszta leczenia za granicą opiekunowie organizują internetową zbiórkę pieniędzy. Jak piszą na stronie fundacji “Zobacz Mnie”, sami nie poradzą sobie z tak ogromnym wydatkiem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Zenka Martyniuka. Artysta opada z sił, toczy nierówną walkę
  2. Olbrzymie niebezpieczeństwo na zachodzie Polski. Chaos. Trwa akcja
  3. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  4. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  5. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  6. Zmniejszy poziom złego cholesterolu i ureguluje ciśnienie krwi. Wyjątkowy sok zadziała też na wrzody i problemy z żołądkiem

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł