Nieoczywisty objaw nadmiaru cholesterolu. Wystarczy przyjrzeć się swoim nogom

Cholesterol - objaw pojawiający się w łydkach
pixabay.com/valelopardo
Autor Barbara Bujar11.10.2020

Cholesterol występuje w organizmie człowieka w dwóch frakcjach. Jedna z nich, którą nazywa się LDL, może przyczyniać się do rozwoju bardzo poważnych schorzeń. Dzieje się tak, gdy jej poziom we krwi jest za wysoki. Jeśli do tego dojdzie, u pacjenta pojawią się dość charakterystyczne objawy. Wśród nich znajduje się jeden uznawany za nieoczywisty. U chorych występuje jednak bardzo często.

Cholesterol LDL i HDL – to dwie frakcje, które potocznie nazywa się złym i dobrym cholesterolem. Trudno się dziwić, ponieważ pierwszy z nich naprawdę sprzyja rozwojowi wielu schorzeń. Drugi z kolei jest bardzo przydatny. Jak podaje WP abc Zdrowie, to właśnie on odprowadza cholesterol z tkanek do wątroby i, w przeciwieństwie do frakcji LDL, zmniejsza ryzyko występowania chorób serca. Nie każdy wie, jak zaobserwować, że jego poziom we krwi jest za wysoki.

Uwaga, kolejne ważne nagłe zmiany i zakazy. Trzeba się przygotować, rząd informujeUwaga, kolejne ważne nagłe zmiany i zakazy. Trzeba się przygotować, rząd informujeCzytaj dalej

Cholesterol LDL. Jak rozpoznać częsty i nieoczywisty objaw?

Cholesterol LDL stwarza wiele problemów w organizmie człowieka. Pojawiają się one, gdy jego poziom wzrasta i zaczyna zagrażać zdrowiu. Jednymi z poważniejszych konsekwencji tak wysokiego poziomu może być udar serca albo zawał mózgu. Aby ich uniknąć, najlepiej systematycznie wykonywać badania profilaktyczne lub wzbogacić swoją dietę w odpowiednią ilość owoców i warzyw. Oprócz tego warto zrezygnować z używek takich jak papierosy i alkohol, a także dokładnie obserwować swój organizm. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów należy od razu skontaktować się z lekarzem.

Objawy zbyt wysokiego cholesterolu we krwi pojawiają się w organizmie na wielu obszarach jego działania. U chorego mogą wystąpić zmiany w tętnicach oraz problemy z sercem. Często mówi się także o stopach, które zaczynają wyglądać nieco inaczej. Zapomina się jednak o łydkach, które także mogą sygnalizować o istotnym problemie. Pacjentowi może towarzyszyć dziwne i nieoczywiste uczucie pieczenia.

Ból nóg, a w szczególności łydek, to jeden z najczęściej występujących objawów zbyt wysokiego poziomu cholesterolu we krwi. Chorzy, u których pojawi się problem, czują, że ich kończyny są ociężałe i nieprzyjemnie pieką. Oprócz tego mogą skarżyć się na ból, który jest stały lub pojawia się okazjonalnie. Może wystąpić nawet po niewielkim wysiłku fizycznym. W takim przypadku najlepiej od razu udać się do lekarza i skonsultować swoje przypuszczenia.

Dzisiaj grzeje: 1.Wczesne objawy niewydolności serca. Łatwo je przeoczyć
2.Księżyc pełnił kiedyś niezwykle ważną funkcję. Niesamowite odkrycie naukowców
3.Zrozpaczona mama przedstawiła ważny apel. Nie widziała swojego dziecka od 6 tygodni

W Polsce wprowadzą stan nadzwyczajny? Projekt jest na stoleW Polsce wprowadzą stan nadzwyczajny? Projekt jest na stoleCzytaj dalej

Objaw, który występuje w łydkach, to pierwszy sygnał wysokiego poziomu cholesterolu. Pojawia się, ponieważ na skutek trudności w przepływie krwi przez tętnice obwodowe mięśnie łydki kurczą się nawet dwukrotnie.

Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymneNowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Warszawa i Kraków na nowej liście czerwonych stref już od dziś? Niebawem rząd ogłosi decyzję
  2. Biedronka natychmiastowo wycofuje uwielbiany produkt. Może doprowadzić do groźnej infekcji
  3. Lekarze są załamani. Pomysł Ministerstwa Zdrowia może przynieść opłakane skutki
  4. Jest absolutną podstawą dla osób z chorą tarczycą. Minerał, którego nie może nam zabraknąć
  5. Objawy niedoboru wapnia w organizmie. Jest ich znacznie więcej, niż tylko osłabienie kości
  6. Wyciekł najlepszy pod słońcem przepis na pierogi według Magdy Gessler. Równie aksamitnego farszu nigdy nie jedliście

Następny artykuł