Nieoczywiste objawy świadczące o zbyt wysokim cholesterolu. Wystarczy przyjrzeć się swoim oczom

Cholesterol dający objawy w okolicy oczu
fot. wikimedia.org/Klaus D. Peter, Gummersbach, Germany
Autor Karol Zaborowski17.05.2020

Cholesterol w nadmiarze może prowadzić do rozwinięcia się miażdżycy, która jest niezwykle niebezpieczną chorobą. Niestety Polacy niechętnie się badają, przez co wiele osób przez lata nie wie, że z ich wynikami może być coś nie tak.

Cholesterol obecny jest w wielu potrawach i ciężko jest go całkowicie wyeliminować ze swojej diety. Jednak można dbać o to, aby jak najmniej dostarczać sobie tego złego, który jest jedną z głównych przyczyn udarów oraz zawałów serca. Niestety wiele osób bardzo nieregularnie bada swoją krew, przez co nawet nie wiedzą, kiedy problem z jego nadmiarem dopiero się zaczyna.

Co więcej, podwyższony cholesterol praktycznie nie daje objawów, które faktycznie już na pierwszy rzut oka, wskazują na przyczynę problemu. Oczywiście jego nieprawidłowy poziom najczęściej jest spowodowany nieprawidłową dietą oraz nadwagą, jednak nie zawsze ta musi być.

Meżczyzna znęcał się nad swoim psem. Policji tłumaczył, że chciał mu ulżyć w cierpieniuMeżczyzna znęcał się nad swoim psem. Policji tłumaczył, że chciał mu ulżyć w cierpieniuCzytaj dalej

Cholesterol może być widoczny w oczach

Jak podaje portal medonet.pl, w Polsce nawet 80 tysięcy osób może się zmagać z hipercholesterolemią rodzinną, która jest chorobą genetyczną i nie wynika z błędów żywieniowych. W takim wypadku jeszcze trudniej jest choremu stwierdzić, że z jego ciałem dzieje się coś niedobrego.

Chociaż istnieją objawy, które faktycznie wskazują na zbyt wysoki poziom cholesterolu i można je spostrzec, patrząc na swoje odbicie w lustrze. Jednym z nich jest tak zwany rąbek rogówkowy. Jest to jasna obwódka na oku, która wywołana jest właśnie przez nadmiar lipidów, czyli tłuszczy. Taki objaw pojawia się nawet u połowy osób przed 50. rokiem życia, u których stwierdzono hipercholesterolemię.

Innym objawem, który powinien nas niepokoić, są kępki żółte, które pojawiają się na naszych powiekach oraz w okolicy oczu. Wyglądają jak żółte grudki, które zbierają się pod skórą. Pacjenci często też skarżą się na bóle rąk i nóg po wysiłku fizycznym oraz dławiące bóle w klatce piersiowej.

Dzisiaj grzeje: 1.Objawy niedoboru witaminy E. Jej brak odbija się na całym organizmie

2. Biedronka jeszcze tylko do jutra sprzeda ci sok, olej i inne produkty za 1 zł. Warunki są wręcz banalne

Jeżeli obserwujemy u siebie tego typu objawy lub u kogoś z naszego najbliższego otoczenia, to warto wiedzieć, że jest to znak, iż trzeba jak najszybciej udać się do lekarza. Dzięki temu możemy się uchronić przed o wiele gorszymi problemami zdrowotnymi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed pójściem spać nałóż miód na liść kapusty. Spodziewaj się ogromnego efektu
  2. Zaskakująca awantura w programie "Kropka nad i". Monika Olejnik broniła TVN przed atakami, "niech nas pan nie poucza"
  3. Normy przekroczone ponad 40 razy. Rakotwórcza substancja w kaszach jaglanych
  4. Jeden z pierwszych objawów raka płuc. Wystarczy spojrzeć na swoje palce
  5. Przez tydzień piła koktajl z kurkumy. Efekty okazały się powalające
  6. Wstrząsające doniesienia o patogwieździe FAME MMA. Omal się nie wykończyła

Następny artykuł