Chłopiec po ugryzieniu burgera był o krok od śmierci. Teraz jego mama ostrzega innych
unsplash/ Clark Young
Autor Aneta Młodawska - 19 Maja 2020

Rodzinne grillowanie mogło skończyć się tragedią. 6-letni chłopiec krzyczał z bólu

Chłopiec, który spróbował burgera z grilla, był o krok od śmierci. Teraz jego mama ostrzega innych przed niebezpieczeństwem. Okazuje się, że używanie szczotek do czyszczenia grilla może być groźne dla zdrowia i życia.

Chłopiec, który wraz z rodziną cieszył się letnim popołudniem, o włos uniknął śmierci. 6-letni Anthony Fiore wziął jeden kęs burgera i zaraz potem źle się poczuł. Jego mama nie miała pojęcia, co mogło się stać i natychmiast zabrała go do szpitala.

Gdy lekarze odkryli, co stało za nagłym zachorowaniem chłopca, nie kryli, że sytuacja mogła skończyć się tragicznie. Medycy wiele razy mieli do czynienia z podobnymi przypadkami, gdzie mimo starań nie udało się uratować życia pacjenta. Teraz mama chłopca ostrzega innych, by nie powtarzali jej błędu.

Na toczeń może zachorować każdy z nas. Dobrze jest znać jego objawyNa toczeń może zachorować każdy z nas. Dobrze jest znać jego objawyCzytaj dalej

Chłopiec po ugryzieniu burgera był o krok od śmierci. Teraz jego mama ostrzega innych

Pewnego letniego wieczora rodzina Fiore postanowiła rozpalić grilla. Przed upieczeniem burgerów na obiad grill został dokładnie wyczyszczony. Gdy 6-letni Anthony Fiore wziął jeden kęs posiłku, sprawy przybrały poważny obrót.

Chłopiec natychmiast po spróbowaniu burgera zaczął krzyczeć z bólu. Wówczas Anthony został przewieziony do szpitala, gdzie lekarze odkryli, co stało za nagłym pogorszeniem stanu zdrowia chłopca. Jak poinformowali specjaliści, 6-latek połknął maleńkie włosie z drutu metalowego ze szczotki do czyszczenia grilla.

– Wiedzieliśmy, że coś jest nie tak. Anthony przeżywał okropny ból i bardzo płakał. Około 12 godzin później, trafiliśmy do lokalnego szpitala. – powiedziała matka Nadia.

Lekarze nie mają pewnego sposobu na usunięcie cienkich drutów z gardła po połknięciu, dlatego nie było pewności, czy chłopca uda się uratować. Na szczęście chirurdzy byli w stanie usunąć włosie. Po pozbyciu się zagrożenia lekarze musieli się upewnić, że w gardle Anthonego nie rozwinęła się infekcja przez bakterie w drucie. Badania pokazały, że nie doszło do zakażenia, co zdaniem specjalistów było prawdziwym szczęściem. Chirurdzy nie kryją, że podobne zdarzenia kończyły się nieraz tragicznie.

– Drut ze szczotki może zrobić dziurę w jelicie i zagrażać życiu. – powiedział dr Aziz Benbrahim.

By uniknąć podobnego zagrożenia, należy wymieniać szczotki, gdy tylko się zużyją albo używać szczotek z drutami, które są mocowane wokół metalowego podkładu. Szczotki drewniane lub plastikowe mogą być mniej bezpieczne.

Jak podaje portal webniusy.com, alternatywną metodą czyszczenia grilla jest rozpalenie go i pozostawienie z zamkniętą pokrywą. Spowoduje to rozluźnienie zabrudzeń w grillu, które następnie można wyczyścić za pomocą pogniecionej folii aluminiowej. Należy jednak uważać, aby się nie poparzyć.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski przekazał najnowsze infomracje. Poważne zmiany od 1 czerwca

2. Kasia Cichopek pokazała za dużo? Fani są zniesmaczeni, nie chcieli oglądać jej w podobnej odsłonie

Matka Anthony’ego opowiedziała publicznie o sytuacji, która spotkała jej syna, aby inne rodziny były świadome tego problemu.

– Mam nadzieję, że te szczotki zostaną usunięte z półek, niech będą zakazane. – powiedziała. Od czasu tego incydentu, rodzina przestała grillować. 6-letni Anthony boi się teraz zjeść cokolwiek z grilla.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przenigdy nie kupuj chińskiego czosnku. Rozpoznasz, że nie jest z Polski po 3 ważnych szczegółach
  2. Kasia Cichopek przesadziła. Do sieci trafiło nagranie z mężem, fani zażenowani
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Kierowco, lepiej się pośpiesz. Czasy tanich paliw już się kończą

Następny artykuł