Prawadzący "Pytanie na śniadanie" przeprasza oburzonych widzów
pixabay.com/kropekk_pl
Autor Barbara Bujar - 4 Czerwca 2020

Prowadzący "Pytanie na śniadanie" nabijał się z poważnej choroby. Teraz przeprasza oburzonych widzów

Choroba, która została wyśmiana na wizji, to poważne schorzenie psychiczne. Łukasz Nowicki, najwyraźniej nie przemyślał swoich słów i zadrwił z niej podczas jednego z odcinków „Pytania na śniadanie”. Oburzeni widzowie swoją złość wylali na niego w sieci. Teraz prowadzący przeprasza za swoje zachowanie.

„Pytanie na śniadanie” to jeden z najpopularniejszych porannych programów polskiej telewizji. Prowadzący oraz zaproszeni goście podejmują w nim różne tematy. Zdarza się, że dyskutują o poważnych chorobach i proponują, jak sobie z nimi radzić. Dokładnie tak było w przypadku odcinka, który został wyemitowany 22 maja. Prowadzili go wtedy Ida Nowakowska i Łukasz Nowicki. Choroba, o której postanowili porozmawiać z prof. Marią Załuską, to depresja.

Choroba, z którą zmaga się duża część Polaków, została wyśmiana na wizji

Łukasz Nowicki swój lekceważący stosunek do depresji pokazywał już od początku, kiedy zdalnie próbowano połączyć się z prof. Marią Załuską. Swojego nastawienia nie zmienił do zakończenia rozmowy. Rzucał niezbyt udanymi żartami sytuacyjnymi i często nieodpowiednio odnosił się do problemu. Nie traktując go poważnie, zwrócił się do widzów, mówiąc, że najlepszym lekiem na depresję jest „Pytanie na śniadanie”. Jego zachowanie zostało bardzo źle odebrane przez widzów.

- Teraz takie szczere pytanie zadam: jak mam doła na przykład czasami, to myślę sobie: "Wziąłbym sobie takie lekarstewko i byłbym taki wesoły i szczęśliwy, i świat byłby taki piękny i różowy...". A to chyba nie jest takie oczywiste i mogą być też poważne skutki uboczne, wtedy, kiedy nadużywamy takich leków – przykładową wypowiedź Nowickiego czytamy na portalu onet.pl


Choć od emisji odcinka minęło już trochę czasu, oburzeni widzowie nie zapomnieli prowadzącemu jego zachowania. Pod najnowszym zdjęciem celebryty, opublikowanym na jego Instagramie, posypała się fala hejtu. Internauci zarzucili mu brak empatii, bezmyślność i głupotę. Skruszony Nowicki w odpowiedziach na poszczególne komentarze przeprosił za swoja postawę i obiecał, że będzie bardziej uważał na słowa.

- To nie brak empatii, tylko bezmyślność, za którą przepraszam – przykładowa odpowiedź również znalazła się na portalu onet.pl

Dzisiaj grzeje: 1. Annę Przybylską zabiła choroba, którą mają tysiące Polaków. Wielu z nich nie wie jak rozpoznać objawy

2. Wyjątkowo smutne wieści, Maryla Rodowicz w żałobie. Straciła najbliższą osobę

Przypomnijmy, że depresja to bardzo poważna choroba, z którą zmaga się duża część naszego społeczeństwa. Towarzyszy jej poczucie braku sensu życia, a czasem nawet myśli samobójcze. W leczeniu najczęściej stosuje się antydepresanty, których sprzedaż w ostatnim czasie znacznie wzrasta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przeogromna zmiana z dnia na dzień w Biedronce. Gigantyczne zaskoczenie po wejściu do sklepu gwarantowane
  2. Natalia Kukulska dziś w nocy dowiedziała się o jego śmierci. Artystkę spotkała prawdziwa tragedia
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. 1200 zł dla tysięcy matek. Niewiele osób wie, że mężczyźni też mogą pobierać dodatkowe pieniądze

Następny artykuł