Lekarze przecierali oczy ze zdumienia. Wyszedł spod prysznica i niemal zmarł, powód wbija w fotel

choroba pacjent
pixabay.com/tookapic
Autor Natalia Niewczas08.11.2020

Zdarza się, że choroba atakuje niespodziewanie. W przypadku tego mężczyzny zdrowie zawiodło podczas wykonywania jednej z najpowszechniejszych, codziennych czynności. Pacjent niemal zmarł po tym, jak wziął prysznic.

Przez nagły atak choroby mężczyzna omal nie stracił życia. Pacjent doznał niebezpiecznego dla zdrowia wstrząsu anafilaktycznego. Choć wydaje się to niemożliwe, zagroziła mu niska temperatura.

Polaków czeka godzina policyjna? Takie rozwiązanie wprowadziły już inne kraje w EuropiePolaków czeka godzina policyjna? Takie rozwiązanie wprowadziły już inne kraje w EuropieCzytaj dalej


Choroba zaatakowała niespodziewanie


Nietypowy atak choroby został opisany w The Journal of Emergency Medicine. Do zdarzenia doszło w Stanach Zjednoczonych w Kolorado.


Jak podaje portal interia.pl, 34-letni mężczyzna brał prysznic. Choroba zaatakowała po tym, jak wyszedł z kabiny.


Mężczyzna upadł na podłogę, nad jego ciałem zapanowały drgawki. Choroba zmusiła serce pacjenta do wzmożonego wysiłku, ciśnienie krwi niebezpiecznie spadło. Życie 34-latka uratowała epinefryna.


Okazało się, że przyczyną zagrożenia życia był wstrząs anafilaktyczny. To niezwykle silna reakcja alergiczna, występująca między innymi po spożyciu uczulających pokarmów lub ukąszenia przez owady.


U 34-latka z Kolorado przyczyną wstrząsu anafilaktycznego była niska temperatura. Jak twierdzi rodzina pacjenta, mężczyzna już wcześniej miał problemy zdrowotne z powodu zimnej pogody, choroba przebiegała jednak wówczas łagodniej.


By potwierdzić nietypową diagnozę, lekarze postanowili przeprowadzić nietypowy test. Polegał na wyeksponowaniu skóry 34-latka na kontakt z zimnem kostek lodu.

Dzisiaj grzeje: 1.Nadchodzi narodowa kwarantanna? Ważna zapowiedź premiera Morawieckiego
2.Gigantyczny nowofundland próbuje wdrapać się kobiecie na kolana. Nie wszystko poszło po jego myśli
3. "Kiedy Polacy mogą spodziewać się szczytu zachorowań? Eksperci przedstawili prognozy, padła konkretna data

Nadchodzi narodowa kwarantanna? Ważna zapowiedź premiera MorawieckiegoNadchodzi narodowa kwarantanna? Ważna zapowiedź premiera MorawieckiegoCzytaj dalej


Jak można było przypuszczać, choroba i tym razem ujawniła swą obecność. Skóra pacjenta zareagowała na kontakt z zimnem, co potwierdziło domysły lekarzy o alergicznej reakcji.

Przypadki pokrzywki na zimno są niezwykle rzadkie, dotyczą ok. 0,05% ludzi w Europie Środkowej. Zwykle towarzyszące chorobie objawy są jednak łagodne, u pacjenta pojawia się między innymi wysypka.

Pierwsze objawy miażdżycy. Niestety wiele osób je ignoruje, co bywa opłakane w skutkachPierwsze objawy miażdżycy. Niestety wiele osób je ignoruje, co bywa opłakane w skutkachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy badający COVID-19 rozpoznali kluczową kwestię dot. choroby. Ważne odkrycie może ogromnie dużo zmienić
  2. Netflix jak kanał telewizyjny? Serwis testuje przełomowy pomysł
  3. Eksperci podkreślają: w walce z epidemią kluczowy jest jeden główny czynnik. Jego brak może być fatalny w skutkach
  4. Koronawirus mutuje, czy jest teraz groźniejszy dla zdrowia? Ekspert wyjaśnia, na co należy się przygotować
  5. Naukowcy zidentyfikowali nowy objaw koronawirusa. Niepokojący symptom może pojawić się już na początku infekcji
  6. Pijany kierowca wjechał w słup. Policjanci zamarli, gdy zorientowali się, kogo zatrzymali

Następny artykuł