choroba zabijająca dzieci
Fot. pixabay.com/ ddimitrova
Autor Klaudia Gaicka - 15 Maja 2020

Parenting: Lekarze byli w błędzie? Pomylono chorobę Kawasakiego z innym schorzeniem

Choroba dotyka tylko i wyłącznie dzieci. Jeszcze do niedawna była mylona z inną dolegliwością, a dokładniej chorobą Kawasakiego. Wszystko przez to, że ich objawy są łudząco podobne.

Choroba zwana PIMS, czyli pediatrycznym wieloukładowym zespołem zapalnym, jeszcze do niedawna mylona była z chorobą Kawasakiego. Niektórzy twierdzą, że nowa jednostka chorobowa jest powiązana z koronawirusem SARS-CoV-2.

Przepis dotyczący noszenia maseczek przestanie niedługo obowiązywać? Wiceminister zabrał głosPrzepis dotyczący noszenia maseczek przestanie niedługo obowiązywać? Wiceminister zabrał głosCzytaj dalej

Choroba zwana pediatrycznym wieloukładowym zespołem zapalnym ma podobne objawy do choroby Kawasakiego, jest jednak czymś innym

Choroba ta występuje stosunkowo rzadko i dotyka tylko i wyłącznie dzieci. Objawia się zapaleniem naczyń krwionośnych. Jak podaje portal Parenting.pl, specjaliści podejrzewają, że małoletni przebywający infekcję górnych dróg oddechowych mogą być zdecydowanie bardziej narażone na wystąpienie ostrego stanu zapalnego. Symptomy nowej choroby bardzo przypominają chorobę Kawasakiego, lecz w skrajnych przypadkach schorzenie może poskutkować uszkodzeniem naczyń krwionośnych i zatrzymaniem mięśnia sercowego.

Symptomy towarzyszące pediatrycznemu wieloukładowemu zespołowi zapalnemu to wysoka gorączka, obrzęk stóp i dłoni, niskie ciśnienie krwi, wysypka skórna, pogorszone samopoczucie oraz oszołomienie. W przypadku wystąpienia tych objawów należy bezzwłocznie reagować, brak reakcji może poskutkować niewydolnością niektórych narządów i zapadnięciem dziecka w śpiączkę.

W leczeniu lekarze stosują, póki co tę samą metodę, którą stosują przy chorobie Kawasakiego. Jak podaje portal, Leczenie ostrego okresu choroby ma w głównej mierze na celu ograniczenie stanu zapalnego w tętnicach wieńcowych, by zapobiec rozwojowi tętniaków i zakrzepów w świetle tych naczyń.

Leczenie obejmuje hospitalizację, dożylne dawkowanie immunoglobulin oraz stosowanie aspiryny.

– Ze względu na możliwość wystąpienia poważnych powikłań, leczenie choroby Kawasakiego powinno być bardzo intensywne i należy rozpocząć je jak najwcześniej po rozpoznaniu tego schorzenia. – czytamy.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzebie Kacperka panowała cisza. Mama chłopca nie wytrzymała

2. Szumowski przekazał smutną wiadomość dla wszystkich Polaków. Obostrzenia szybko wrócą jeśli zrealizuje się czarny scenariusz

Bezpieczeństwo dzieci w obecnych czasach jest bardzo ważne. Pamiętajmy, że nasz zdrowy tryb życia i żywienia udziela się zwykle dzieciom. To z kolei skutkuje lepszą odpornością na bardzo wiele z chorób. Zarówno tych tradycyjnych, jak i cywilizacyjnych. Na zdrowy styl życia składa się zbilansowana, wartościowa dieta oraz regularna umiarkowana aktywność.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zjawiskowa sztuczka z arbuzem. Wywołuje we wszystkich głębokie zdumienie
  2. Minister zdrowia nie zostawił suchej nitki na Edycie Górniak. Wszystko się nagrało
  3. Normy przekroczone ponad 40 razy. Rakotwórcza substancja w kaszach jaglanych
  4. Jeden z pierwszych objawów raka płuc. Wystarczy spojrzeć na swoje palce
  5. Przez tydzień piła koktajl z kurkumy. Efekty okazały się powalające
  6. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy

Następny artykuł