choroba Urszuli Radwańskiej
fot. youtube.com Wirtualna Polska
Autor Klaudia Gaicka - 23 Sierpnia 2020

Porażające wyznanie Urszuli Radwańskiej. Walczy z chorobą, na którą nie ma lekarstwa

Choroba odcisnęła na słynnej tenisistce ciężkie piętno. Organizm Urszuli Radwańskiej został spustoszony przez mononukleozę. Dziś już całe szczęście gwiazda sportu jest zdrowa, jednak, jak sama mówi choroba "wyłączyła ją z gry prawie na rok". Wzruszające wyznanie siostry "Isi" obiegło media.

Choroba, na którą cierpiała Urszula Radwańska, zdecydowanie spowolniła jej karierę. Mononukleoza, ponieważ o niej mowa, stanowi nie lada wyzwanie dla całego organizmu. Siostra słynnej polskiej tenisistki Agnieszki Radwańskiej przyznała, że jej zdrowie zostało spustoszone przez chorobę. Jej czas rekonwalescencji po niej był bardzo długi.

Była premier zarażona koronawirusem. Rzeczniczka przekazała przykre wiadomości o stanie zdrowiaByła premier zarażona koronawirusem. Rzeczniczka przekazała przykre wiadomości o stanie zdrowiaCzytaj dalej

Choroba sprawiła, że organizm słynnej tenisistki został spustoszony. Urszula Radwańska cierpiała z powodu mononukleozy, dziś jest już lepiej, jednak czas rekonwalescencji był długi

Jak podaje portal Se.pl, Urszula Radwańska powoli wraca do siebie. Niestety choroba odcisnęła na niej ciężkie piętno. Dziś 29-latka marzy o powrocie do czołowej setki rankingu WTA. Wcześniejsze liczne kontuzje skutecznie uniemożliwiły jej plany dotyczące spektakularnych sukcesów.

- Niestety nie ma na to lekarstwa. Trzeba siedzieć i czekać, a to jest bardzo męczące i stresujące. Na szczęście w końcu z tego wyszłam. Ale jeszcze długo po chorobie nie mogłam się pozbierać – wyjawiła mediom Radwańska cytowana przez Sport.pl.

Obecnie Urszula Radwańska zajmuje obecnie 268. miejsce w rankingu WTA. Bardzo możliwe, że gdyby nie okropna choroba, która wyhamowała jej karierę, dziś byłaby dużo bliżej czołówki.

- W sumie jestem po czterech operacjach i po walce z mononukleozą, która wyłączyła mnie z gry prawie na rok. Każda ta przerwa wiązała się właściwie z rozbitym całym sezonem. Drobnych urazów nawet nie liczę – tłumaczy Radwańska.

Gwiazda sportu przyznała, że jeszcze przynajmniej kilka lat planuje kontynuować karierę. Uważa, że ma szansę wejść do czołowej setki rankingu WTA, jednak potrzebuje do tego roku gry bez żadnych kontuzji.

Dzisiaj grzeje: 1. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli

2. Biedronka już od jutra z szalonym prezentem dla klientów. Wielki ukłon dla fanów słodkości

Jak informuje portal Poradnikzdrowie.pl, mononukleoza to tak zwana choroba pocałunku, ponieważ najczęściej do zarażenia dochodzi właśnie podczas okazywania sobie czułości. Wirus Epstein-Barr, który ją wywołuje, przenosi się przez ludzką ślinę. Chory źle się czuje, boli go głowa lub gardło. Bardzo łatwo pomylić ją z grypą, ponieważ wiele objawów jest podobnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mafijny boss na wolności. Wpłacono za niego porażającą kaucję
  2. Niewyobrażalna tragedia w polskim McDonald's. Nie żyje kobieta, zmarła niezauważona
  3. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  4. Wzruszające wyznanie Magdy Gessler. Zmaga się z ciężką chorobą, prześmiewcy powinni teraz dwa razy się zastanowić
  5. Pojawiają się, gdy nasza wątroba przestaje wyrabiać. Objawy, których absolutnie nie wolno lekceważyć
  6. Zazdroszczą jej wszystkie kobiety. Ma 70 lat a wygląda jak nastolatka. Jak to możliwe?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł