Choroba może objawiać się bardzo niewinnie. Nowotwór u Marishy Dotson pojawił się w postaci zwykłej krosty
unsplash_Martin Sanchez
Autor - 25 Maja 2020

Na jej nosie pojawiła się niepozorna krostka. Nie miała pojęcia, że to objaw choroby

Choroba nowotworowa może się objawiać na wiele sposobów. U Marishy Dotson z początku pojawiła się zwykła krosta na nosie. Dopiero po czasie okazało się, że był to pierwszy symptom nowotworu.

Nowotwór to choroba, z powodu której każdego roku umiera ponad 8 milionów osób na całym świecie. Niestety, liczba ta wciąż wzrasta a objawy, które świadczą o chorobie, są niekiedy bardzo niepozorne.

U Marishy Dotson pewnego dnia pojawiła się na nosie zwyczajna krosta. Dopiero po specjalistycznych badaniach wyszło na jaw, że przyczyną zmiany był nowotwór płaskonabłonkowy skóry. Choroba sprawiła, że dziewczyna musiała się poddać aż 30 różnym operacjom i zabiegom.

Objawy zawału u kobiet bywają inne niż u mężczyzn. Nie wolno ich bagatelizowaćObjawy zawału u kobiet bywają inne niż u mężczyzn. Nie wolno ich bagatelizowaćCzytaj dalej

Choroba może objawiać się bardzo niewinnie. Nowotwór u Marishy Dotson pojawił się w postaci zwykłej krosty

W 2014 roku Marisha zauważyła dziwną krostę na nosie. Gdy po dłuższym czasie nie znikała, dziewczyna wybrała się do lekarza. Podczas wizyty dowiedziała się, że to tylko zakażenie skóry i powinna zażyć antybiotyk. Niestety zalecenia nie pomogły i krosta zamiast zniknąć, dodatkowo się powiększyła.

Z czasem cała twarz Marishy stała się spuchnięta. Gdy w końcu udała się do specjalisty i wykonano biopsję, okazało się, że pacjentkę zaatakował nowotwór płaskonabłonkowy skóry. Kilka tygodni później przeprowadzono pierwszą operację, podczas której usunięto jej większą część nosa.

Dziewczyna wciąż pamięta ból, który towarzyszył jej po operacji. Cierpienia nie udało się uniknąć pomimo dużej dawki leków znieczulających. Gdy Marisha przejrzała się w lustrze, załamała się.

- Czułam się okropnie. Powiedziałam sobie, że chociaż nie mam na to paskudztwo żadnego wpływu, ze wszystkich sił będę starać się wyzdrowieć. Nawet jeśli oznacza to więcej bólu, krwi i amputacji. - wspomina dziewczyna.

Na szczęście udało się przeprowadzić rekonstrukcję nosa. Wszystko wskazywało na to, że walka dobiegła końca, jednak w październiku 2015 nowotwór ponownie pojawił się na twarzy dziewczyny. Mimo przeprowadzenia licznych operacji żadna z nich nie okazała się całkowicie skuteczna. Sytuacja była na tyle poważna, że w 2016 roku lekarze nie dawali pacjentce więcej niż 20% szans na przeżycie.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski ostrzega. Według ministra może się pojawić druga epidemia

2. Jak długo zostaniemy w maseczkach? Szumowski wygadał się w programie na żywo, ogromne zaskoczenie

Mimo małych szans na wyleczenie zaplanowano kolejne operacje. Marisha wciąż miała nadzieję na pokonanie choroby, choć nikt więcej w to nie wierzył. Jak podaje portal webniusy.com, we wrześniu podczas operacji dziewczynie usunięto kawałek górnej szczęki. Po jakimś czasie lekarze podjęli się operacji rekonstrukcji twarzy. To była ostatnia operacja, która zwróciła dziewczynie zdrowie. Chociaż Marisha wiele przeszła, wciąż cieszy się życiem.

- Nie nad wszystkim w swoim życiu możemy mieć kontrolę. Jednak jeśli staramy się być dobrymi ludźmi i mamy wiarę w to, że będzie dobrze, to nawet w obliczu strasznych rzeczy jesteśmy zwycięzcami. Obiecałam sobie, że nie pozwolę chorobie wygrać. Nie załamałam się i oddałam życie w ręce Boga. Codziennie dziękuję, że mogę powitać kolejny dzień. - wyznała pacjentka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyborna wiadomość dla mieszkańców polskiej miejscowości. Prezydent miasta znosi uciążliwą opłatę, żeby wesprzeć lokalnych handlarzy i kupców
  2. Ewa Bem jeszcze nie mówiła tak otwarcie o swojej tragedii. Przełomowy wywiad po śmierci córki wyciska łzy
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Tydzień po gastronomii znoszą kolejny zakaz. Ucieszą się przede wszystkim seniorzy

Następny artykuł